• Sport

• Rok szkolny 2019/2020

22. 09. 2019r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach sportowych piłki nożnej  na etapie rejonowym, w kategorii dziewcząt klas 7-8, które odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej w Olszewie - Borkach. Zajęły czwarte miejsce w turnieju.

Tego samego dnia, 22.09.2019r. drużyna z naszej szkoły zajęła 3 miejsce w turnieju piłkarskim pod hasłem "w zdrowym ciele, zdrowy duch", zorganizowanym przez społeczność Szkoły Podstawowej w Rżańcu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został mianowany uczeń klasy 4 naszej szkoły - Bartosz Gładek. W nagrodę otrzymał statuetkę.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz pozostałym drużynom za współzawodnictwo, które dostarczyło wielu emocji, a uczniom za włożony wysiłek fizyczny i wspólnie spędzony czas.

19. 10. 2019r.  uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pani Marianny Pędzich, walczyli  w Lelisie o awans do etapu rejonowego w zawodach drużynowych tenisa stołowego.

Chłopcy z klasy VII i VIII - Dawid Gładek, Wiktor Pragacz, Łukasz Żywica zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Chłopcy z klas V i VI - Konrad Kurpiewski i Bartosz Kurpiewski po uzyskaniu II miejsca również uzyskali awans i wezmą udział w zawodach na etapie rejonowym.

Dziewczęta z klas VII-VIII grając w składzie - Amelia Gołota, Julia Mocek,  Gabriela Gołota zajęły II miejsce.

20. 10. 2019r. drużyny dziewcząt i chłopców walczyły o wejście do etapu powiatowego w unihokeja. Dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II. Obie drużyny zakwalifikowały się do finału powiatowego.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi oraz  życzymy powodzenia na dalszym etapie.

Biegi przełajowe

26 października br. w Ostrołęce  odbył się etap powiatowy w Indywidualnych Biegach Przełajowych.  Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela wf-u, pani Marianny Pędzich.

Małgorzata Gruz, zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w kwietniu 2020r. W zawodach startowali też: Alicja Gładek, Wiktor Pragacz i  Bartosz Kurpiewski, który z listy rezerwowej również weźmie udział w etapie międzypowiatowym zawodów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Unihokej dziewcząt

31 października br. uczennice klasy VI, VII i VIII:

Karolina Gąska, Amelia Gołota, Gabriela Gołota, Julia Mocek, Oliwia Nadrak, Małgorzata Gruz, Joanna Mocek

wzięły udział w Etapie Powiatowym w Unihokeja, który odbył się w Czerwinie. Dziewczęta zajęły najmniej lubiane miejsce przez zawodników, czyli IV. Do medalu zabrakło tylko jednego punktu. Gratulujemy udziału w zawodach i życzymy powodzenia następnym razem.

Unihokej chłopców

9 listopada br. drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeja, które odbyły się w Chudku. Skład drużyny: Dawid Gładek, Wiktor Pragacz, Bartosz Kurpiewski, Konrad Kurpiewski, Bartosz Gładek, Kacper Gąska. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.