• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W pierwszej częsci spotkania uczniowie klasy VI i IV przebrani za bajkowe postacie zainscenizowali fragment baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie Kaczątko", którym wprowadzili młodych czytelników w świat książek i zainteresowali literaturą dla dzieci. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu, pierwszoklasiści w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po czym zostali oficjanie pasowani przez Panią Dyrektor Ewelinę Piersę na czytelników biblioteki szkolnej.

Na koniec zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Mój ulubiony wiersz, projekt okładki.

• Pokaz Mody Eko-Fashion z okazji Dnia Ziemi

• W ramach obchodów Dnia Ziemi 24 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny Pokaz Mody  Eco-Fashion. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – VIII oraz dzieci  oddziału przedszkolnego. Uczniowie zaprezentowali stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: tektura, stare gazety, plastikowe butelki, nakrętki, folia itp. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz dbałością o szczegóły strojów. Koordynatorami akcji były p. Malwina Popowska i p. Anna Żebrowska. Za oryginalność pomysłów należą się podziękowania rodzicom, którzy włączyli się w to dzieło.
            Niepowtarzalne kreacje mogłyby być inspiracją dla profesjonalnych projektantów mody.

Komisja konkursowa doceniła prace wykonane przez uczniów naszej szkoły przyznając następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klasy 0-3

I miejsce: Zuzanna Mierzejewska, Nadia Wołosz

II miejsce: Kornel Parciak, Bartosz Dziczek

Wyróżnienia: Róża Zych, Amelia Kulik, Lena Komosa, Jakub Dziczek, Natan Parciak.

Kategoria klasy 4-8

I miejsce : Hanna Sadlak

II miejsce: Piotr Kania

Wyróżnienia: Agata Ejzenberg, Olga Gołota, Nikola Gołota

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy oraz nagrody i ekologiczne niespodzianki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!