• Choinka Noworoczna

• Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi zabawę. W tym roku impreza choinkowa odbyła się w sobotę 13 stycznia 2024r.

Do zabawy w tegorocznej choince zaprosił nas DJ Daniel, tata Hani, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Na koniec zabawy przybył niecodzienny gość - Mikołaj, który przyniósł dzieciom paczki.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji choinki noworocznej.

• Dzień Babci i Dziadka

• W zimowy miesiąc styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem, życzeniami i podziękowaniami.

W dniu 10 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dyrektor szkoły, Pani Ewelina Piersa, przywitała wszystkich gości, którzy licznie przybyli na uroczystość i złożyła Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były to Jasełka w wykonaniu szkolnych aktorów oraz życzenia składane przez uczniów począwszy od najmłodszych przedszkolaków po dzieci  z młodszych klas i młodzież szkolną z klas starszych. Następnie wnukowie zaśpiewali gromkie sto lat i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Lekcja biologii z wykorzystaniem tabletów

• 03.01.2024 uczniowie klasy 7 na lekcji biologii z pomocą tabletów, zakupionych w ramach programu Laboriatoria przyszłości, mogli pogłębiać swoją wiedzę. Dzięki wybranym aplikacjom edukacyjnym odkrywali tajemnice ludzkiego ciała. Zajęcia multimedialne wniosły dużo radości zastępując tradycyjne metody kształcenia oraz zachęcały do pracy w grupie. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny mieli możliwość wspólnego doświadczania radości z poprawnego wykonanego zadania.

• Serdecznie zapraszamy

•                                        Drodzy Rodzice !

Serdecznie zapraszamy na Jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Grabówku. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 14.01.2024r. w trakcie Mszy Świętej w kościele Narodzenia NMP i Maksymiliana Marii  Kolbego w Nowej Wsi o godz. 10.00.

Dzieci występujące w przedstawieniu zapraszamy do kościoła na godz. 9.00.