• Udział w akcji "Góra Grosza"

• Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Do akcji, która już na stałe została wpisana w kalendarz  pracy naszej placówki, przyłączyli się również nasi uczniowie. Przez ostatnie tygodnie do specjalnej puszki można było wrzucać monety, które dzisiaj, tj. 19 lutego, zostały przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla potrzebujących dzieci.  Pamiętajmy, że "Każdy ma coś, co może dać innym". Do zobaczenia za rok!

• Zajęcia koła języka angielskiego

• Na zajęciach koła języka angielskiego z okazji Walentynek uczniowie klas IV, V i VI wykonali własnoręcznie piękne karty walentynkowe. Poznali historię patrona tego święta oraz utrwalili słownictwo w języku angielskim związane z tym świętem. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem w pracę, a karty wykorzystali do obdarowania swoich kolegówi koleżanek.

• Lekcja matematyki z wykorzystaniem drukarki 3D

• 13 lutego 2024 roku uczniowie klasy IV na lekcji matematyki poznali dwie figury geometryczne: koło i okrąg. Poznali też pojęcia: promień, średnica i cięciwa. Uczyli się wykreślać te figury przy użyciu cyrkla. Rozpoznawali i przyporządkowywali przedmioty przypominające kształtem okrąg i koło. Z pomocą drukarki 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości mogli wydrukować właśnie taki przedmiot.

• Walentynki

• Dawno, dawno temu rzymski cesarz chciał, żeby mężczyźni byli groźnymi wojownikami. Nie pozwalał im więc się zakochiwać. Myślicie, że mu się to udało? Oczywiście, że nie! Mógł sobie zakazać ślubów, ale miłości nie da się zabronić! Dzielni żołnierze spotykali się ze swoimi wybrankami w tajemnicy, a pewien wierzący w miłość ksiądz, Walenty, udzielał im w sekrecie ślubów. I to właśnie na cześć tego romantycznego księdza 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto miłości i wszystkich zakochanych! Zwyczaje walentynkowe w Polsce przyjęły formę obdarowywania się upominkami i kartkami walentynkowymi.

W naszej szkole 14 lutego był też dniem wyjątkowym. Samorząd uczniowski, pod okiem opiekunów, zorganizował zabawę, która polegała na odnalezieniu osoby z drugą połową otrzymanego serduszka, a wszyscy dostali kartki walentynkowe, które były wcześniej przygotowane i wrzucone do specjalnego pojemnika. Emocji było wiele, a uśmiechy na twarzach towarzyszyły zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym, do końca dnia.

• Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"

• 8 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach. Talent młodych artystów został doceniony przez komisję, dlatego z przyjemnością informujemy o wynikach rywalizacji:

a) Gabriel Świderski - III miejsce, kategoria wiekowa: klasy I-III,

b) Felicja Popowska - III miejsce, kategoria wiekowa: klasy IV-V,

c) Agata Ejzenberg - III miejsce, kategoria wiekowa: klasy VI-VIII,

d) Kacper Gąska, Piotr Kania - wyróżnienie,  kategoria wiekowa: klasy VI-VIII.

Wszystkim uczestnikom z całego serca gratulujemy!