• Wycieczka do Ostrołęki

• 24 października 2023r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli,  wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki. Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas młodszych miały możliwość radosnego spędzenia czasu w sali zabaw Figlarium oraz uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał naklejkę i dyplom małego kucharza.​​​​​

Starsi uczniowie​​​​​​ korzystali z atrakcji Parku Wodnego - basenu, zjeżdżalni, rwącej rzeki, jacuzzi, fontanny. Następnie zwiedzili wystawę w Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz spróbowali swoich sił na strzelnicy. W drodze powrotnej wszyscy zjedli ciepły posiłek w restauracji McDonald i zadowoleni wrócili do szkoły.

• II Gminny Konkurs Plastyczny – "Janusz Korczak – przyjaciel dzieci"

•  18 października 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia nagród w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Janusz Korczak – przyjaciel dzieci".

Choć z całą pewnością poziom konkursu był wysoki, a jury miało twardy orzech do zgryzienia, prace naszych uczennic zostały docenione, o czym świadczą ich wysokie osiągnięcia:

a) Aleksanda Białczak – III miejsce (kategoria: uczniowie klas I-III),

b) Nikola Gołota – III miejsce (kategoria: uczniowie klas IV-VI),

c) Anna Kuciej – Wyróżnienie ((kategoria: uczniowie klas VII-VIII).

Dziewczętom i ich opiekunom składamy gratulacje, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w tego typu wydarzeniach. ;)

• Dzień Edukacji Narodowej

• 16 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystym pasowaniem uczniów klasy I. Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. To chwila, kiedy każda osoba związana z edukacją powinna poddać się refleksji nad tym, jak wiele zawdzięcza naszym przodkom, którzy niejednokrotnie poświęcali swoje życie, abyśmy my mogli swobodnie wypowiadać się w naszym języku, uczyć i rozwijać talenty. Był to dzień radości, a więc uczniowie pod kierunkiem Pań: Kingi Prusaczyk i Ilony Zabielskiej zaprosili wszystkich do obejrzenia krótkiego skeczu pt. “All inclusive”. Następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani, przez Panią Dyrektor, na uczniów Szkoły Podstawowej w Grabówku.  Tego dnia do szkoły przybyli również zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty Gminy Olszewo-Borki Pani Barbara Stolarczyk, Radny Gminy Olszewo-Borki Pan Edward Luma, emerytowani nauczyciele szkoły: Panie Halina Borowska i Barbara Kędzierska. Po uroczystej akademii Pani Dyrektor Ewelina Piersa podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w powierzone obowiązki.

• Dzień piżamy

• 9 października 20223 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Grabówku po raz kolejny pokazała, że nie jest obojętna na krzywdę i cierpienie drugiego człowieka. Aby okazać wsparcie chorym dzieciom, które przebywają na oddziałach onkologicznych, w tym dniu uczniowie i nauczyciele zamienili standardowe spodnie, bluzy i sukienki na piżamy, czyli codzienne ubrania cierpiących pacjentów. Każdy miał okazję, aby chociaż przez chwilę przypomnieć sobie, jak cenną wartością jest zdrowie, o które powinniśmy troszczyć się każdego dnia.      To był szczególny dzień, a takie lekcje - wrażliwości i empatii – są potrzebne każdemu człowiekowi.

• Zbiórka pluszaków

• Rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę pluszaków, które pod koniec października 2023 r. zostaną przekazane  - za pośrednictwem Fundacji "Gdy Liczy się Czas" - chorym i cierpiącym maluchom.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji, która z całą pewnością okaże się również lekcją wrażliwości i empatii.                                                                        Z wyrazami szacunku                   Samorząd Uczniowski                   Szkoły Podstawowej w Grabówku.

• #Laboratoria Przyszłości - wrzesień

• W ramach Programu Laboratoria Przyszłości uczniowie mogą zdobywać praktyczne umiejętności przez samodzielne eksperymentowanie.

We wrześniu 2023 r. wśród uczniów klas I-III ogromnym zainteresowaniem cieszyły się Klocki Lego BricQ Motion, które uczą myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania czy też tworzenia i eksperymentowania. Dzięki pobudzaniu do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki były wykorzystywane na zajęciach muzyczno-ruchowych.

Uczniowie, pod kierunkiem prowadzącej zajęcia Pani Ilony Zabielskiej, poznali również obsługę Intelino Smart Train. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Dzieci uczą się programowania w zabawnej grze i próbują wykorzystywać nowoczesne technologie w praktyce.

• Dzień chłopaka w przedszkolu

• W dniu 30 września

Niech świat będzie słodki jak czereśnia

A każdy problem — jak pestka

Ze wzruszenia już kręci się łezka?

Nic nie szkodzi, to dobra oznaka

Wyjątkowo miłego chłopaka

Któremu należą się życzenia

Zdrowia, szczęścia i wytchnienia!

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka👦🧒🧑

Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in kolorowe krawaty i wręczyły upominki 🎁Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci 🍬🍬🍬Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia 😘Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 📸