• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym

          •     Dzieci  rozpoczynając zajęcia wesoło się ze sobą przywitały, zatańczyły do piosenki  M. Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” wymieniając „przytulaski”. Nauczyły się wiersza pt. „Mały człowiek, duża sprawa” ilustrując go ruchem. Wysłuchały też wiersza M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”, który wprowadził maluchy w tematykę zajęć.
            Następnie dowiedziały się co to takiego prawo. Na podstawie „burzy mózgów” próbowały stworzyć definicję tego słowa. Dzieci wymieniały do czego mają prawo, dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość.
            Wszystkie wymienione przez dzieci prawa zostały umieszczone  na plakacie Prawa i Obowiązki  Dziecka. Przedszkolaki wiedzą, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, odpoczynku, rodziny, miłości, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego je świata.

            Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My - dorośli nigdy o tym nie zapominali. My jako szkoła wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

            Pomóżmy dzieciom chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane.

                                               Pamiętajmy o tym!

          • Laboratoria przyszłości

          • Krzystając z nowoczesnych sprzętów otrzymanych w ramach programu #LaboriatoriaPrzyszłości uczniowie na zajęciach z edukacji informatycznej z zaciekawieniem obserwowali pracę drukarki 3d, w jaki sposób powstaje drukowany obiekt oraz jak należy zmienić filament pamietając przy tym o zasadach bezpieczeństwa. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać zainteresowania, a wydrukowane obiekty towarzyszą dzieciom w czasie zabawy. 

          • Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego państwa.

            10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem nauczyciela historii, z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości uczniowie klas IV-VI przypomnieli historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Do występów włączyły się też przedszkolaki, z pomocą wychowawczyni zaśpiewały pieśń patriotyczną oraz ruchem i gestem wyraziły szacunek dla Ojczyzny.                                            Na koniec wszyscy zaśpiewali nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", włączając się do akcji MEiN  #SzkołaDoHymnu.

          • Udział w akcji "Pomóżmy się przytulić"

          • „Pomóżmy się przytulić” - pod taką nazwą przebiegała akcja charytatywna, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Jej celem było obdarowanie pluszowymi maskotkami – głównie misiami – pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka i z Sali Wybudzeń.

            Uczniowie z dużą radością przynosili  pluszaki dla swoich nieznanych kolegów. Po raz kolejny przekonaliśmy się o otwartych sercach, ofiarności i chęci niesienia pomocy przez naszych uczniów. W ciągu kilku tygodni zebraliśmy 25 maskotek Zostały wysłane do Warszawy. Już wkrótce zostaną obdarowani nimi mali pacjenci.

            Mamy nadzieję, że maskotki przyniosą radość dzieciom, uśmiech na ich twarzach, a może i ulgę w trudach walki z ciężką chorobą.

          • Gazetka, wrzesień/październik 2023

          •  

            „U nas w Grabówku” to tytuł czasopisma, który znają dobrze uczniowie i pracownicy naszej szkoły. W tym tygodniu ukazał się kolejny, już 4, numer gazetki „U nas w Grabówku”. To efekt pracy dziennikarzy, uczniów klasy 4 i 6, którzy na zajęciach koła polonistycznego rozwijają swoje piśmiennicze zainteresowania. Zachęcamy do lektury i już czekamy na kolejne publikacje. :)Gazetka__wrzesien_pazdziernik_2023.zip

          • Biegi Przełajowe

          • 27 października na Stadionie MOSiR w Ostrołęce odbyły się zawody sportowe w Biegach Przełajowych - etap międzypowiatowy. W zawodach wziął udział uczeń 6 klasy Piotr Kania. Piotr zakwalifikował się do zawodów międzypowiatowych poprzez etap powiatowy, w którym zajął 5 miejsce. Piotrek, spośród około 60 uczestników z pięciu powiatów, zajął wysokie, 21 miejsce. Gratulujemy ! 

            Opiekun Przemysław Olesiński

          • Projekt "Świadome żywienie to zdrowe pokolenie"

          • W ramach zajęć koła ekologicznego w październiku przedszkolaki brały udział w projekcie " Świadome żywienie to zdrowe pokolenie" Celem projektu było propagowanie zasad zdrowego żywienia; rozwój kreatywności i pomysłowości; kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci; szukanie oryginalnych rozwiązań plastycznych; dostrzeganie charakterystycznych cech wyglądu owoców  i warzyw oraz ich właściwości zdrowotnych; rozwijanie umiejętności projektowania i wykonania przestrzennych form plastycznych. Efektem projektu były przepiękne wytwory z owoców i warzyw.

          • #Szkoła pamięta

          • Zaduszki

            "W dniu Zaduszek, w czas jesieni,

            Odwiedzamy bliskich groby,

            Zapalamy zasmuceni małe lampki – znak żałoby.

            Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali,

            Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali".

            Wł. Broniewski

            Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. Uczniowie pod okiem wychowawców i szkolnej katechetki uporządkowali groby w lesie niedaleko szkoły, zapalili znicze, minutą ciszy uczcili pamięć tam poległych. Nawiązując do polskiej tradycji świąt zadusznych uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz rozmawiali z nauczycielami na temat tradycji zwiazanych z tymi świętami, pamiętając zarówno o swoich bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju.