• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • "Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,

            nadzieją, która ciągle kwitnie,

            przyszłością, która bez przerwy się otwiera".

            Jan Paweł II

            23 czerwca 2023r. po wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony odpoczynek. O godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023.

            Wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn, następnie Dyrektor Szkoły Pani Ewelina Piersa przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Klasa trzecia krótkim występem zachęciła wszystkich do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

            Wyczekiwanym momentem było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, wzorową frekwencję oraz czytelnictwo, a także podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Gratulacje i podziękowania rownież zostały przekazane rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci oraz tym, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

            Na koniec wszyscy udali się do klas, żeby powiedzieć sobie do zobaczenia po wakacjach.

          • Konkurs wokalny "Spiewający powiat"

          • 20 czerwca 2023r. uczennice klasy trzeciej naszej szkoły - Hanna Sadlak i Nikola Gołota oraz Olga Gołota i Maja Kania, wzięły udział w V Konkursie wokalnym "Śpiewający Powiat" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach. Olga i Maja zajęły III miejsce w kategorii Zespoły. Gratulujemy!

          • #Laboratoria przyszłości - czerwiec

          • Na lekcji chemii w klasie 7 uczniowie pracowali nad tematem wzory i nazwy wodorotlenków wykorzystując do tego celu tablety zakupione w ramach programu #Laboratoria przyszłości. Zagadnienia, które otrzymali do opracowania to: podział wodorotlenków w zależności od wartościowości metali oraz nazwy wodorotlenków najczęściej używanych na lekcjach w klasie VII i VIII. Dzięku zakupionemu sprzętowi lekcje stały się atrakcyjniejsze i pozwoliły na lepsze przyswojenie materiału nauczania.

          • Konkurs Plastyczny "Ja w mojej rodzinie"

          • 19 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Grabówku odbyła się uroczystość z okazji rozstrzygnięcia Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja w mojej rodzinie”. To wydarzenie przypomniało, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. Na początku Pani Dyrektor, Ewelina Piersa, przywitała przybyłych gości:

            - Pana Arkadiusza Czartoryskiego, Wiceministra Sportu i Turystyki,

            - Pana Roberta Juchniewicza, Zastępcę Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki,

            - Pana Michała Giersa, Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie,

            - Panią Anetę Katarzynę Larent, Wójta Gminy Olszewo-Borki,

            - Pana Mariusza Prusaczyka, Sekretarza Gminy Olszewo-Borki,

            - Panią Grażynę Szabłowską, Skarbnika Gminy Olszewo-Borki,

            - Panią Annę Glinkę, przedstawiciela Referatu Oświaty i Sportu Gminy Olszewo-Borki,

            - Pana Edwarda Lumę, Radnego Gminy Olszewo-Borki,

            - Pana Daniela Sadlaka, Radnego Gminy Olszewo-Borki,

            - Panią Elżbietę Nakielską, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach,

            - Panią Ewelinę Banaś, członka Rady Rodziców naszej szkoły,

            - Panią Wiolettę Nadrak, sołtysa sołectwa Grabówek,

            - Panią Marzenę Borkowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach,

            - Panią Ewę Rzewnicką, Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach,

            - Panią Agnieszkę Żebrowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach,

            - Pana Jerzego Kruka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Przystani.

            Warto dodać, że do naszej szkoły wpłynęło 80 prac, a każda z nich odznaczała się wyjątkową kreatywnością i starannością. Komisja miała trudne zadanie do wykonania, dlatego przyznała aż 3 pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Panią Anetę Katarzynę Larent, Wójta Gminy Olszewo Borki, której składamy wyrazy wdzięczności za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów.

            Oto oni:

            • Katarzyna Pędzich – I miejsce, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Sandra Parzych - I miejsce, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Dominik Kuśpiel – I miejsce, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Stanisław Lesiński - II miejsce, kategoria uczniów klas IV-VIII,

            • Maciej Białczak – III miejsce, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Hanna Sadlak - I miejsce kategoria: uczniowie klas I-III,
            • Igor Niedźwiecki - I miejsce, kategoria: uczniowie klas I-III,

            • Zofia Król – I miejsce, kategoria: uczniowie klas I-III,

            • Alicja Głażewska – II miejsce, kategoria: uczniowie klas I-III,

            • Wiktoria Siok – III miejsce, kategoria: uczniowie klas I-III.

            • Piotr Kania - wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas IV-VIII.
            • Kacper Chełstowski – wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Małgorzata Wilczyńska - wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas IV-VIII,

            • Hanna Lewandowska - wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas I-III,

            • Lena Brzozowska - wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas I-III,

            • Kacper Mikulak – wyróżnienie, kategoria: uczniowie klas I-III.

          • Udział w akcji - Jak nie czytam, jak czytam

          •  7 czerwa 2023 r. o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób, bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

            Żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłymi wspomnieniami, uczniowie naszej szkoły czytali wybrane przez siebie książki na świeżym powietrzu,  w otoczeniu koleżanek, kolegów, nauczycieli.

          • Dzień Rodziny

          • Kochanym Rodzicom

            życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

            Dzień Rodziny w tym roku odbył się dnia 06.06.2023r. Wszyscy uczniowie i goście - rodzice naszych uczniów, licznie przybyli do szkoły na godzinę 12.00.

            Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły - Pani Ewelina Piersa  od słów powitania i podkreślenia roli rodziców w życiu dziecka. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt - Aneta Katarzyna Larent, która również skierowała do wszystkich gości kilka ciepłych słów związanych ze świętem rodziny. 

            Część artystyczną, przygotowaną pod okiem wychowawców, zaprezentowali  wszyscy uczniowie. Na początku wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, recytując wierszyki, śpiewając i tańcząc dla mamy i taty. Następnie wystąpiły dzieci z klasy I i II, które wierszem i piosenką oraz tańcem przypomniały rodzicom, że ich kochają. Taniec dla rodziców wykonały też dziewczynki z klasy III. Po czym uczniowie klasy III przedstawili montaż słowno-muzyczny recytując wiersze, śpiewając piosenki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Na koniec wystąpiły klasy starsze składając rodzicom podziękowania i życzenia wielu lat w zdrowiu i radości oraz wszyscy zaśpiewali rodzicom Sto lat. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekały laurki i  prezenty wykonane przez dzieci.

            Po akademii wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przyrządzony przez społeczność szkolną oraz watę cukrową i popcorn, przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach.

            Po południu odbyła  się dalsza część zabaw dla uczniów, ognisko oraz  wyczekiwany nocleg w szkole.

             

             

          • Finał konkursu recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze"

          •  

             

             

            06.06.2023r. w Myszyńcu odbył się finałowy etap XL Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze". Wystąpili w nim laureaci etapów gminnych tegoż konkursu. Jednym z uczestników była uczennica klasy III naszej szkoły Nikola Gołota. Gratulujemy!

          • Dzień Dziecka - Dzień bez Plecaka

          • 1 czerwca to data, którą znają wszystkie dzieci. Aby poczuć atmosferę święta, w tym dniu uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień bez Plecaka. Należało wówczas zamienić tradycyjny tornister na inne nosidło. Jak widać, pomysłów nie zabrakło, a niektórym trochę ciężko było poruszać się po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory i książki. Kreatywność młodzieży przerosła najśmielsze oczekiwania! Wózki, kosze, pojemniki na ciasta, walizki, wiadra - nie sposób wymienić wszystkich sprzętów, jakie posłużyły za tradycyjne plecaki.

            Wspólna zabawa stała się pretekstem do integracji i zacieśniania koleżeńskich więzi. Działania uczniów nagrodzone zostały specjalnymi bonami edukacyjnymi, przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna - Pani Kingi Prusaczyk, które na pewno przydadzą się im w sytuacjach kryzysowych. ;)

          • #Laboratoria przyszłości - maj

          • W maju na zajęciach plastyki z klasami 4-7 testowaliśmy roboty Cue i Dasch. Roboty wykorzystaliśmy do tworzenia dzieł sztuki. W pierwszym etapie pracy uczniowie za pomocą robotów rysowali linie tworzące szkic pracy wykonanej na formacie A 3. Uczniowie sterując za pomocą tabletu wybranym robotem rysowali rozmaite linie. Zmienialiśmy kolory markerów podczepionych do naszych robotycznych przyjaciół. Następny etap pracy przewidywał pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności, czyli dokończenie naszych prac przy użyciu kredek, mazaków i ołówka. Prace wyszły niesamowite. Powstały dzieła przedstawiające kosmos, nowe formy życia, flakon czy ślimaka.  Zabawa dzięki Laboratoriom Przyszłości uatrakcyjniły zajęcia plastyki.