• Spotkanie z policjantami

• 26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Posterunku Policji w Olszewie-Borkach. Spotkanie odbyło się w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas I-III oraz dla klas IV-VIII. Celem pogadanek było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien nosić. Starsi uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych niewłaściwego zachowania, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych. Zaproszeni goście, poprzez rozmowę z młodymi odbiorcami, promowali pozytywne postawy w zakresie bezpieczwństwa i odpowiednie zachowania w różnych sytuacjach.

• Teatrzyk - Ania, sowa - magia słowa

• W piątek 22 września naszą szkołę odwiedziły aktorki ze Studia Artystycznego AKADA ze sztuką pt. „Ania, sowa – magia słowa”. Panie przedstawiły dzieciom z przedszkola i uczniom klas 1-4 opowieść o magicznych słowach. „Proszę, przepraszam, dziękuję” – to słowa, które potrafią odmienić świat. Dzieci  aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu, przypomniały sobie, kiedy i w jakim celu należy używać zwrotów grzecznościowych.

• Dzień Kropki w przedszkolu

• 15 września przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki. Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz wiary we własne siły. Dzieci zapoznały się z bajką „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Bajka  opowiada o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój własny talent. Dzieci wraz z panią Malwiną omówiły bajkę oraz podjęły próbę udzielenia odpowiedzi na pytania: Jakie talenty może mieć przedszkolak? Co robić, żeby uwierzyć we własne siły? Jak odnaleźć i pielęgnować swój talent? Dzieci w ramach zabawy matematycznej „Kolorowe kropki” miały za zadanie ułożyć kropki w  kolejności od najmniejszej do największej oraz od największej do najmniejszej. Odgadywały również zagadki słowne oraz poznały zabawę ruchową w oparciu o krótki wierszyk „Muchomorek”. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną  „Tęcza z kropek” . W podziękowaniu za udział w zajęciach wszystkie przedszkolaki otrzymały od wychowawczyni kolorowe dyplomy.

• Akcja sprzątanie świata

• Tegoroczna, 30 już edycja akcji sprzątania świata odbywa się pod hasłem sprzątanie świata łączy ludzi. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawców, przyłączając się do jubileuszowej edycji sprzątania świata, oczyścili pobocza dróg w pobliżu szkoły i tereny nieco od niej oddalone. Bowiem czyste otoczenie to nasza wspólna sprawa, a wyjście poza budynek szkoły łączy przyjemne z pożytecznym.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Czwartego września był dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2023/2024. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Ewelina Piersa witając wszystkich zebranych i życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło Dyrektor szkoły przywitała uczniów klasy pierwszej - to oni rozpoczynają swoją przygodę z nauką oraz uczniów klasy ósmej, dla których obecny rok jest rokiem wytężonej pracy przed ich pierwszym egzaminem. Potem przestawiła organizację nowego roku szkolnego i zaprosiła wszystkich na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.