• Międzyprzedszkolny „Festiwal Piosenki Dziecięcej”

• Dziewczynka z naszego oddziału przedszkolnego Helena Karczewska wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej, zorganizowanym przez  Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. Festiwal odbył się 23 maja  2023 r.

Na widowni zasiedli zaproszeni goście, rodzice, opiekunowie, recytatorzy i przedszkolaki. Przegląd uświetnił występ Pana Jacka Gwiazdy. Wszystkie wystąpienia dzieci były wspaniałe, dostarczyły odbiorcom wiele emocji, a Komisja Konkursowa miała trudny wybór i przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce.

Nagrody w imieniu organizatorów wręczyli Pan Jacek Gwiazda- Muzyk oraz Pani Sylwia Laska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie- Borkach.

• Konkurs językowo-plastyczny

• 5 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu językowo-plastycznego "My Favourite Disney Character". Patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Olszewo-Borki Pani Aneta Katarzyna Larent. Uczennica naszej szkoły Felicja Popowska zajęła I miejsce w kategorii klas młodszych. Gratulujemy!

• Konkurs recytatorski

• 15 maja 2023r. uczniowie klas I-IV z terenu naszej gminy wzięli udział w XL Konkursie "Kurpie Zielone w Literaturze" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach. Wsród 12 uczestników naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Gabriela Białczak, Aleksandra Białczak, Nikola Gołota, Hanna Sadlak.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy o ziemi kurpiowskiej oraz gadek kurpiowskich komisja przyznała nagrody.

W kategorii: wiersz o ziemi kurpiowskiej:

Nikola Gołota - zajęła I miejsce,

Aleksandra Białczak - zajęła III miejsce

Gabriela Białczak oraz Hanna Sadlak -   wyróżnienie.

Do finału konkursu, który odbędzie się w Myszyńcu zakwalifikowała się Nikola Gołota. Gratulujemy!

• Wycieczka do MANDORII

Mandoria to największy w Europie park rozrywki mieszczący się w Rzgowie pod Łodzią. 11 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Parku Rozrywki MANDORIA. To bajkowe miasto utrzymane w stylu renesansowym i każdy element wystroju oddaje jego wyjątkowy charakter.  Miejsce oferuje potężną dawkę adrenaliny w postaci: roller-coasterów, szalup, olbrzymiego okrętu wirującego nad portem, karuzel, gigantycznej zjeżdżalni, strzelnicy sportowej, Latarni Leonarda, labiryntu luster i wielu innych atrakcji. Urozmaiceniem  głównych zabaw było wzięcie udziału w warsztatach nt. "jak powstają cukierki i lizaki". Dzień dostrarczył uczniom wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

• Ślubowanie na czytelnika

• 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pod koniec kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Starsi uczniowie, pod kierunkiem opiekuna biblioteki, Pani Marii Pontkowskiej, przygotowali krótki występ, w którym zachęcali do czytania książek i czasopism oraz quiz z zagadkami dla głównych uczestników spotkania. Następnie Pani Dytektor Ewelina Piersa dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i małe upominki. Na koniec uroczystości zostały wręczone nagrody starszym uczniom za udział w konkursach związanych tematycznie z książką.