• #Laboratoria przyszłości

• Głównym celem zajęć rozwijających z matematyki w klasie VII   jest  rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów jak również wyrównywanie braków edukacyjnych z matematyki. Niektórzy uczniowie twierdzą, ze matematyka jest trudna, więc  pytają po co muszą uczyć się wzorów, algorytmów, sposobów rozwiązywania zadań i do czego ta wiedza im się przyda. Dlatego  przy każdej nadarzającej się okazji należy uświadamiać uczniów, że matematyka jest nauką bardzo potrzebną w życiu codziennym, bardzo ważna jest więc umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Aktywność, zadowolenie, poczucie sukcesu i zaspokojenie potrzeb uczniów uczestniczących w zajęciach dało wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie poznali interaktywne zabawki  Jimu Robota czy Apitor Robota składające się z 600 klocków, które umożliwiają zbudowanie jednego z 12 sugerowanych modeli, do których instrukcje budowy znajdują się w aplikacji producenta. Modele robotów są zróżnicowane zarówno pod względem funkcji, jak i wyglądu.  Stworzone konstrukcje sterowane są z wykorzystaniem kontrolera, silników, czujników oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Darmowa aplikacja pozwala w łatwy sposób zbudować 12 projektów, sterować nimi oraz je programować.

Zadania tego typu wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji oraz zespołowego planowania kolejnych etapów budowli. Znakomicie też pobudzają wyobraźnię przestrzenną i wyzwalają pomysłowość, kreatywność i logiczne myślenie.

• Walentynki w szkole

• Walentynki to święto, którego nie może zabraknąć w harmonogramie naszych szkolnych imprez i uroczystości. W tym roku celebrację Dnia Świętego Walentego rozpoczęliśmy nieco wcześniej, gdyż 14 lutego będziemy już odpoczywać po pracowitym semestrze. ;)

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zadbał o wyjątkową atmosferę tego dnia. Zorganizowano tradycjną "pocztę walentynkową". Do specjalnego pudełka wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia bliskim osobom, wrzucali kartki walentynkowe – co ważne – wykonane własnoręcznie. Warto podkreślić, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, bo wiele osób skorzystało z możliwości wysłania pocztówek.

Z całą pewnością ten dzień był wyjatkowy – i to nie tylko dlatego, że właśnie rozpoczynają się dlługo wyczekiwane ferie. To przede wszystkim okazja, aby okazać sobie sympatię, życzliwość i ciepło.

• Konkurs recytatorski - wręczenie nagród

• 10 lutego 2023r. uczennica naszej szkoły - Felicja Popowska wraz z wychowawcą, wzięła udział u uroczystości wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu Recytatorskiego Spotkanie z poezją. Konkurs został objęty patronatem Wójta Gminy Olszewo-Borki - Pani Anety Katarzyny Larent. Wydarzenie miało  miejsce w Szkole Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście -  przedstawiciele władz kuratoryjnych i samorządowych. Felicja zajęła trzecie miejsce w kategorii klas 0-3. Gratulujemy.

• Dzień pizzy w oddziale przedszkolnym

• 9 luty -  Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, które lubią zarówno dorośli jak i dzieci. Nasz oddział przedszkolny  włączył się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Wszystko o pizzy”, uczestniczyły w zadaniach i zabawach tematycznie związanych z pizzą, wykonały dużą  wspólną  pizzę z papieru 😊

• Wycieczka na lodowisko

• 31 stycznia 2023r. uczniowie klas V-VII, pod opieką nauczycieli - Przemysława Olesińskiego i Ewy Kaliszewskiej, uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Ostrołęki. Celem wycieczki było propagowanie sportu i aktywnego stylu życia, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków, integracja grupy oraz oczywiście dobra zabawa.

• Akcja "Góra Grosza"

Przez ostatnie tygodnie nasza szkoła brała udział w XXIII Ogólnopolskiej Edycji Akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na programy stypendialne dla dzieci, które chcą rozwijać swoje pasje, a nie mają takiej możliwości. Udział w wydarzeniu z całą pewnością uświadomił naszym uczniom, że warto pomagać.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

• Konkurs recytatorski

• 1 lutego 2023 roku dwie uczennice naszej szkoły, Aleksandra Białczak z klasy II i Felicja Popowska z klasy III, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją". Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach. Wybór zwycięzców na pewno nie będzie łatwy, ponieważ poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za Olę i Felicję. ; )