• Konkurs z języka angielskiego

• 13 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII z terenu Gminy Olszewo-Borki. Nasza szkolę reprezentowali uczniowie z klasy ósmej Nikola Zembrzucka i Bartosz Kurpiewski.

Młodsi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych w Konkursie Językowo- Plastycznym „ My favourite Disney character”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej oraz jej opis w języku angielskim. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II Felicja Popowska, która zajęła I miejsce. Gratulujemy.

• Pokaz historyczny

• Dnia 16 maja gościła u nas grupa Rekonstrukto, która wystąpiła w pokazie historycznym "Życie i kultura w średniowieczu". W programie dzieci i młodzież szkolna mogła zobaczyć: obyczaje i kulturę epoki, ekwipunek i uzbrojenie rycerza, kolekcję broni i rekwizytów, pojedynki, narzędzia tortur oraz usłyszeć wiele ciekawostek na temat życia ludzi w dawnej epoce. Była to interesująca lekcja historii.

• Konkurs recytatorski "Kurpie Zielone w Literaturze"

• 16 maja 2022r. uczniowie klas I-IV z terenu naszej gminy wzięły udział w XXXIX Konkursie "Kurpie Zielone w Literaturze" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach. Wsród 25 uczestników naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów: Gabriela Białczak, Aleksandra Białczak, Felicja Popowska, Hanna Sadlak, Gabriel Kobrzyński - Marchewka, Agata Ejzenberg, Piotr Kania.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy o ziemi kurpiowskiej oraz gadek kurpiowskich komisja przyznała nagrody.

W kategorii: wiersz o ziemi kurpiowskiej uczennica naszej szkoły Hanna Sadlak zajęła II miejsce, a Gabriela Białczak  wyróżnienie.

W kategorii: gadka kurpiowska Felicja Popowska zajęła I miejsce, a Agata Ejzenberg wyróżnienie.

Do finału konkursu, który odbędzie się w Myszyńcu zakwalifikowały się Hanna Sadlak i Felicja Popowska. Gratulujemy.

• Spotkanie z leśnikami

• 13 maja 2022 r. szkołę odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa w Ostrołęce. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Celem spotkania było przekazanie informacji na temat lasu i jego mieszkańców.  Młodsi i starsi uczestnicy spotkania słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyli się  właściwego zachowania w lesie. Oglądali także przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły uczniom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

• Dzień bez plecaka

• A czy ktoś powiedział, że do szkoły można przyjść tylko z plecakiem? No właśnie!. W czwartek 12 maja Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem zorganizowali w szkole Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie zamienili tradycyjny plecak na…...Trzeba przyznać, że pomysłowość uczniów nie zna granic.

• "My uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że szanować cię będziemy,

krzywdy zrobić ci nie damy."

Uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się do kalendarza imprez. Specjalnie na tę okazję  starsi uczniowie, pod kierunkiem opiekuna biblioteki szkonej, przygotowali inscenizację pt. "Rzepka".

Pierwszoklasiści poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Po uroczystym przyrzeczeniu  zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.

Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników.

• Konkurs recytatorski - wręczenie nagród

• 4 maja w Szkole Podstawowej w Olszewie - Borkach odbyło się spotkanie laureatów konkursu recytatorskiego "Spotkanie z poezją" oraz uroczyste wręczenie nagród przez Panią  Wójt  - Anetę Katarzynę Larent. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W coroczny kalendarz uroczystosci szkolnych wpisana jest rocznica uchwalenia Konstytucji  3 Maja.

Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do naszych przodków, możemy dziś cieszyć się wolną Polską, z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn narodowy.