• Wycieczka do Ostrołęki

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas 1-3, 28.10.2022r. wzięły  udział w wycieczce do Ostrołęki. W Kreatywnym Centrum Zabawy "Hopla w Klocki" uczestniczyły w warsztatach slime oraz w swobodnej zabawie z wykorzystaniem klocków i innych atrakcji. Dzieci, pod kierunkiem instruktora, samodzielnie wykonały oraz ozdobiły  slima i świetnie się bawiły.

        • Udział w akcji #SzkołaPamięta - porządkowanie leśnych mogił
          • Udział w akcji #SzkołaPamięta - porządkowanie leśnych mogił

          • Listopad to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy bliskich, którzy odeszli do wieczności. Odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, modlimy się za spokój ich dusz. Symbolem Wszystkich Świętych są zapalane na nagrobkach znicze. Ich płomień przypomina nam o niegasnącym świetle życia wiecznego oraz o wciąż żywej pamięci o tych, których już z nami nie ma.

            Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pod opieką wychowawców i szkolnej katechetki, jak co roku, odwiedzili lokalne miejsce pamięci - rozsiane po lesie samotne bezimienne groby - kryjące w sobie ludzi oraz historie ich życia i śmierci. Włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Uczniowie uporządkowali groby, zapalili znicze na leśnych mogiłach, modlitwą oraz minutą ciszy uczcili pamięć tam poległych.

          • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

          • 17 października 2022 roku tuż po godzinie 6.00 przed budynkiem szkoły zrobiło się gwarno. Można było usłyszeć podekscytowane rozmowy naszych uczniów, ich opiekunów i nauczycieli. Powodem nie był oczywiście początek lekcji, ale długo oczekiwany wyjazd na trzydniową wycieczkę szkolną. Po sprawdzeniu obecności i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wyruszyliśmy w trasę. Pierwszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń, gdyż udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy piękno lokalnej fauny i flory, a także charakterystycznych ostałości skalnych. Największe emocje wzbudziła jednak wizyta w Jaskini Łokietka, w której obserwowaliśmy  stalaktyty i stalagmity.

            Po (nie)przespanej nocy nadszedł czas na Kopalnię Soli w Wieliczce. Wsłuchując się w opowieści pani przewodnik, poznaliśmy nie tylko historię tego miejsca, ale dowiedzieliśmy się wiele o  górniczych tradycjach i obyczajach. Urokliwe jeziora, wyjątkowe żyrandole, kaplice zdobione rzeźbami solnymi przykuły uwagę wszystkich zwiedzających. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium w Łagiewnikach. Na koniec dnia mogliśmy zrelaksować się w krakowskim parku wodnym, w którym nie brakowało atrakcji.

            Ostatniego dnia – radośni choć zmęczeni –  ruszyliśmy zwiedzać Kraków. Pierwszym punktem był Zamek Królewski na Wawelu, w którym przeżyliśmy żywą lekcję historii. Rynek Główny  przywitał nas mnogością zabytków i wyjątkowym klimatem. Zobaczyliśmy Sukiennice – perłę polskiego renesansu, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Mariacki i najsłynniejszy krakowski park – Planty. Był także czas na to, by kupić pamiątki i zrobić przepiękne zdjęcia.

            Po południu z żalem pożegnaliśmy Małopolskę i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko sporej dawki wiedzy, ale przede wszystkich wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Kto wie – może wrócimy tam w przyszłości. Wtedy na pewno zostaniemy dłużej!

          • #LaboratoriaPrzyszłości - Zajęcia z kodowania w oddziale przedszkolnym

          • W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z Panią Malwiną Popowską ćwiczyły naukę kodowania, układały trasy dla robota według własnego pomysłu.

            Dziecko w wieku przedszkolnym to bardzo wymagający użytkownik robotów: ciekawy świata, pragnący doświadczać wszystkiego na sobie, entuzjastycznie podchodzący do nowości. Nasi wychowankowie już kolejny raz spotykają się z aktywnościami wzbogaconymi o elementy kodowania i robotyki za pomocą robota PHOTON.

            ROBOT  P H O T O N jest pierwszym robotem edukacyjnym na świecie, który rozwija się wraz z dzieckiem. Photon uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwija pamięć. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce i interakcji z otoczeniem. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.

          • Czasopismo szkolne

          • 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Włączając się w obchody tego ważnego święta, uczniowie klas IV i V postanowili przedstawić społeczności szkolnej efekty swoich działań, realizowanych na zajęciach koła polonistycznego pod kierunkiem Pani Kingi Prusaczyk. U nas w Grabówku to pierwszy (i na pewno nie ostatni!) numer szkolnej gazetki. Teksty stworzone przez młodych redaktorów na pewno zaciekawią nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Zapraszamy do lektury!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •  

             

             

             

            "Nie ma większego bogactwa w narodzie 

                       nad światłych obywateli".

                                                                         Jan Paweł II

             

             

             

            W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jast Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

            Dyrektor szkoły, Pani Ewelina Piersa, przywitała zgromadzonych na uroczystości szkolnej dnia 13 października oraz  złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom. Szczególne słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej, gdyż był to dla nich ważny dzień, dzień ślubowania i pasowania na ucznia. Klasy 1-3 przygotowały krótki program artystyczny pod kierunkiem Pani Ilony Zabielskiej. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Dzieci powtórzyły tekst ślubowania odczytany przez Panią Dyrektor, następnie zostali pasowani na ucznia poprzez dotknięcie ramienia dużą kredką. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

            Po zakończeniu tej części akademii uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom. Docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków oraz wręczyli wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane laurki oraz pierwszy numer szkolnego czasopisma wydanego przez samorząd uczniowski pod kierunkiem Pani Kingi Prusaczyk.

            Na koniec uroczystoci Dyrektor szkoły wręczyła nagrody dyrektora z okazji DEN.

          • Dzień uśmiechu w oddziale przedszkolnym

          • "Uśmiechnij się na zdrowie!” 7 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Uśmiechu. Znane od wieków powiedzenie „Śmiech to Zdrowie” to nie tylko metafora. Uśmiech powinien towarzyszyć nam na co dzień i nie schodzić z naszych twarzy. Uśmiech leczy, poprawia nastrój, działa relaksująco i wycisza negatywne emocje. Dzięki niemu stajemy się szczęśliwsi, mamy więcej energii i ochoty do działania. W tym dniu w naszym przedszkolu nie zabrakło kreatywnych zajęć, inspirujących i wesołych zabaw wywołujących uśmiech i radość wśród całej społeczności.

          • Dzień uśmiechu w klasach młodszych

          • W piątek, 7 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych, bo śmiech to zdrowie. Naukowo potwierdzono bowiem, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

            Uczniowie klas młodszych tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne barwy, brali udział w zabawach integracyjnych. Każdy uczeń otrzymał dyplom za "Piękny Uśmiech".

            Ważne! Uśmiechajmy się, bo minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut!

          • Czytamy razem z Małym Misiem

          • W ramach realizacji projektu ,,Mały Mis w Świecie wielkiej literatury”  nasze przedszkolaki odwiedził gość, pani Sylwia Waszczak, mama Zuzi. Pani Sylwia przeczytała dzieciom książkę Paulette Bourgeois pt. „Franklin rządzi się”.

            Dziękujemy za przeczytanie książeczki oraz wspólne jej omówienie😊

          • Udział w akcji #SprzątamyDlaPolski

          • 4 października 2022r. nasza szkoła włączyła się do akcji pn. #SprzątamyDlaPolski. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

            Uczniowie wraz z wychowawcami klas i nauczycielami posprzątali pobocza dróg w naszej miejscowoci, tereny wokół przystanków autobusowych oraz tereny zalesione w pobliżu drogi dojazdowej.

            Ważną częścią akcji jest szerzenie zielonego patriotyzmu oraz pokazywanie postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców.

          • Konkurs recytatorski "Kurpie Zielone w Literaturze"

          • 3 października 2022 roku uczniowie w składzie: Agata Ejzenberg, Piotr Kania, Kacper Gąska reprezentowali naszą szkołę podczas 39 edycji gminnego konkursu pt. „Kurpie Zielone w Literaturze”. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich utworów, komisja doceniła talent młodych recytatorów. Nie możemy się jednak dziwić, bo cała trójka wypadła rewelacyjnie. Agata zdobyła III miejsce, a Piotr został laureatem konkursu i to właśnie on będzie jednym z reprezentantów naszej gminy podczas gali finałowej w Lelisie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Do zobaczenia w przyszłym roku. ;)

          • Dzień chłopaka w oddziale przedszkolnym

          •  

            ​​​​​​

            ​​​​​

            W tym dniu szczególnym

            – września trzydziestego,

            witamy serdecznie chłopaka każdego.

            Dzisiaj święto Wasze,

            dzień prezentów, życzeń.

            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

            30 września obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Na chłopców w tym dniu czekało wiele atrakcji i zadań do wykonania. Nie zabrakło medali, dyplomów oraz słodkich upominków. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.

          • Dzień chłopaka w klasach I-III

          • 30 września 2022 r. w klasie  I i II chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty. Dla osłodzenia święta zorganizowany został zdrowy poczęstunek. Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

            Dziewczynki z klasy III również pamiętały o swoich kolegach-rówieśnikach w dniu ich święta. Wręczyły im drobne upominki, a następnie wszyscy spędzili czas na rozmowie i poczęstunku.

          • Dzień chłopaka

          • 30 września to data, której nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, dlatego w naszej szkole także celebrowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z każdej klasy zadbały o to, aby w tym dniu sprawić wiele radości swoim kolegom. Dyrektor szkoły, Pani Ewelina Piersa, złożyła chłopcom serdeczne życzenia, a wszystkim uczniom wręczyła słodkie upominki. Samorząd Uczniowski Dzień Chłopaka ogłosił także Dniem Krawata. Każdy, którego dodatkowym elementem dzisiejszego stroju były krawat lub mucha, mógł wylosować bon – dodatkowe nieprzygotowanie lub zwolnienie z odpowiedzi ustnej. Jeszcze raz wszystkim chłopcom naszej szkoły życzymy samych rado­snych chwil i speł­nie­nia marzeń!