• Dyskoteka andrzejkowa

          • Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 25 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

            Jak tradycja nakazuje na imprezie nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej, jak i wśród młodszych dzieci.

            Opiekunowie, Pani Ilona Zabielska i Pan Przemysław Olesiński zadbali o stronę kulinarną wieczoru. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli zakupić słodkości oraz napoje w przygotowanym na dyskotece sklepiku. 

            Muzyka wprowadziła biorących udział w dyskotece w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia tańcem, uczniowie zakończyli zabawę w doskonałych humorach. 

          • Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

          • 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

            Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Malwinę Popowską do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”. Były też ,,misiowe tańce'''.

            Dzień ten upłynął w bardzo radosnej, pełnej zabawy atmosferze. Mamy nadzieję, że to misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

          • Kampania BohaterON - włącz historię

          • Uczniowie klas I -III pod kierunkiem Pani Ilony Zabielskiej wzięli udział w kampanii "BohaterON w Twojej Szkole", stanowiącej element VI edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię. Uczniowie zostali zapoznani z tematyką Powstania Warszawskiego, wykonali przepiękne pocztówki dla Powstańców Warszawskich. Misją organizatorów kampanii BohaterON – włącz historię, obok pielęgnowania pamięci narodowej i działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich, jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej w atrakcyjnej dla uczniów formie.

        • Obchody Święta Niepodległości
          • Obchody Święta Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

            19 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości uczniowie klas starszych przypomnieli historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co pozwoliło głębiej przeżyć tamte chwile.

            Była to krótka lekcja historii, przygotowana pod kierunkiem Pani Marii Pontkowskiej, która na stałe zapisała się w kalendarz uroczystosci szkolnych.

          • Wycieczka do Ostrołęki

          • Dnia 16.11.2021r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Ostrołęki zorganizowaną przez Panią Malwinę Popowską.

            Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu animowanego pt. "Ron Usterka" w kinie Jantar. To historia przyjaźni Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty oraz Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego "najlepszym kumplem bez pudła". 

            Następnie wszyscy udali się na dwygodzinny pobyt w sali zabaw Figlarium, gdzie dzieci aktywnie i bezpiecznie spędziły czas posród labiryntów, zjeżdżalni, torów przeszkód i innych atrakcji.

            Wyjazd zapewnił dzieciom wiele emocji oraz nowych, niezapomnianych przeżyć.

        • Szkoła do hymnu
          • Szkoła do hymnu

          • Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. #SzkołaDoHymnu, Uczniowie i nauczyciele odśpiewali czterozwrotkowy hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11.11, dnia 10 listopada 2021r. Włączyli się w ten sposób we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

            W imieniu Ministra Edukacji i Nauki otrzymaliśmy podziękowanie za udział w tegorocznej akcji #SzkołaDo Hymnu.

        • Szkoła pamięta 2021
          • Szkoła pamięta 2021

          •   Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

            #Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

            Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pod opieką wychowawców i szkolnej katechetki, jak co roku, odwiedzili lokalne miejsce pamięci, uporządkowali bezimienne groby w pobliskim lesie, zapalili znicze na leśnych mogiłach, minutą ciszy uczcili pamięć tam poległych. Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Ṡwiętych na zajęciach uczniowie rozmawiali na temat listopadowych świąt oraz ich tradycji w domach rodzinnych i w szkole.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • Odznaczenia państwowe

          • Dnia 22.10.2021r. dwie nauczycielki naszej szkoły, Wiesława Białczak i Ilona Zabielska, zostały odznaczone "Medalem Komisji Edukacji Narodowej" za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Dziękujemy organowi prowadzącemu i dyrekcji szkoły za wytypowanie kandydatek oraz Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty za zaproszenie na podniosłą uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Gratulujemy Paniom i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •  

             

            14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

            Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona ze świętem pierwszoklasistów -  ślubowaniem i pasowaniem na ucznia. Pani Dyrektor Ewelina Piersa przywitała wszystkich zebranych. Uczniom klasy pierwszej życzyła dużo sukcesów w nauce, ich rodzicom zadowolenia ze swoich pociech, a nauczycielom i pracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

            Panie - Ilona Zabielska i Barbara Kędzierska przygotowały program artystyczny, w którym uczniowie w humorystyczny sposób nawiązali do święta wszystkich pracowników oświaty. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od rodziców.

            Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym pracownikom nagrody, gratulując i dziękując za zaangażowanie w codzienne obowiązki.

             

          • Dzień chłopaka

          • Dzień chłopaka stwarza okazję do wyrażania  pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. 30 września chłopcy otrzymali drobne upominki od koleżanek z klasy, a Samorząd Uczniowski pod opieką Pana Przemysława Olesińskiego zorganizował dyskotekę, na której oprócz zabawy przy muzyce, chłopcy mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w konkursach zręcznościowych. Najwięcej punktów uzyskał Gabriel Kobrzyński - Marchewka. Organizatorzy zadbali też o stronę kulinarną imprezy, były gofry, słodycze i napoje. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił Panom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

          • Projekt Mały Miś 2021/2022

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

            "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

            Nasze Przedszkole przystąpiło do: Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Projekt realizowany jest w dwóch grupach: w oddziale przedszkolnym 5-6 latków oraz w oddziale przedszkolnym 3-4 latków.

            Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

            Cele szczegółowe:

            a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom − uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;

            b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;

            c) wprowadzenie dziecka w świat literatury;

            d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;

            e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;

            f) propagowanie praw dziecka;

            g) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;

            h) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;

            i) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;

            j) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;

            k) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;

            l) promocja placówki oświatowej;

            m) rozwijanie współpracy między nauczycielami;

            n) kształcenie na odległość.

             

            Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

            Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

            Realizacja Projektu w roku szkolnym 2021/2022 zaplanowana jest od 27.09.2021r. do 31.05.2022r.

            "Mały miś w świecie wielkiej literatury" moduły:

            1. Czytamy razem z Małym Misiem
            2. Kodujemy razem z Małym Misiem
            3. Opowiem Wam o Polsce
            4. Misiowe recepty na pozytywne myślenie
            5. Bajarz misiowy
            6. Misiowe zajęcia pod chmurką

            Koordynatorem w placówce jest : Malwina Popowska

            plakat_MM4_nasza_placowka_(1).pdf

        • Akcja sprzątania świata 2021 - "Myślę, więc nie śmiecę"
          • Akcja sprzątania świata 2021 - "Myślę, więc nie śmiecę"

          • Akcja  "Sprzątanie świata" jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

            Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela wf-u  posprzątali pobocza dróg i teren wokół budynku szkoły.

            Mając na uwadze tegoroczne hasło, "Myślę, więc nie śmiecę", szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

        • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
          • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

          • 1 września uczniowie, rodzice i nauczyciele uroczyście przywitali rok szkolny 2021/2022. W zastępstwie dyrektora szkoły Wiesława Białczak przywitała wszystkich i życzyła uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz satysfakcji z osiąganych wyników. W swoim przemówieniu  zwróciła uwagę na szczególną sytuację sanitarno – epidemiczną i związane z nią wzmożone wymogi higieniczno – sanitarne w szkole, a także zapoznała z organizacją nowego roku szkolnego.

            Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali  się na spotkania w klasach. 

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła się przekazaniem młodszym uczniom flagi państwowej przez ósmoklasistów oraz odśpiewaniem hymnu. Były podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, nauczycielom i pracownikom za trud włożony w pracę, uczniom za rok wytężonej nauki, organowi prowadzącemu za nadzór nad funkcjonowaniem szkoły. W zastępstwie dyrektora szkoły Wiesława Białczak zwróciła się do absolwentów życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Następnie przykazała nagrody, świadectwa z wyróżnieniem, podziękowania oraz listy gratulacyjne. Uczniom klasy ósmej, którzy reprezentowali szkołę na szczeblu gminnym i powiatowym Pani Wójt Aneta Katarzyna Larent wręczyła nagrody ufundowane przez gminę.

            Drugą część uroczystości uświetnili uczniowie klasy siódmej i ósmej wierszem, piosenką i anegdotą przygotowaną pod kierunkiem Pani Ewy Kaliszewskiej. Klasa siódma pożegnała najstarszą modzież szkolną ciepłym słowem oraz upominkiem. Po uroczystości ogólnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, żeby powiedzieć sobie "do zobaczenia po wakacjach.

          • XXXVIII konkurs "Kurpie Zielone w Literaturze"

          • Uczeń naszej szkoły Piotr Szymon Kania, po etapie gminnym  kunkursu "Kurpie Zielone w Literaturze" zakwalifikował się do etapu powiatowego. Uzyskał tytuł laureata. Dnia 16.06.2021r. osobiście odebrał dyplom i nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wycieczka rowerowa

          • Powrót do nauki stacjonarnej oraz ładna pogoda stały się okazją do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 14 czerwca 2021r. uczniowie klasy siódmej i ósmej pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela wf-u wybrali się na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła przez okoliczne miejscowości z przystankiem w malowniczym miejscu nad stawem oraz spotkaniem intergracyjnym z rówieśnikami ze szkoły w Przystani. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale zadowoleni, z rumieńcami od słońca na twarzach.