31 stycznia 2023r. uczniowie klas V-VII, pod opieką nauczycieli - Przemysława Olesińskiego i Ewy Kaliszewskiej, uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Ostrołęki. Celem wycieczki było propagowanie sportu i aktywnego stylu życia, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków, integracja grupy oraz oczywiście dobra zabawa.
Wycieczka na lodowisko
Akcja "Góra Grosza"
Przez ostatnie tygodnie nasza szkoła brała udział w XXIII Ogólnopolskiej Edycji Akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na programy stypendialne dla dzieci, które chcą rozwijać swoje pasje, a nie mają takiej możliwości. Udział w wydarzeniu z całą pewnością uświadomił naszym uczniom, że warto pomagać.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Konkurs recytatorski
1 lutego 2023 roku dwie uczennice naszej szkoły, Aleksandra Białczak z klasy II i Felicja Popowska z klasy III, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją". Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach. Wybór zwycięzców na pewno nie będzie łatwy, ponieważ poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za Olę i Felicję. ; )
Projekt edukacyjny Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki
W bieżącym roku szkolnym klasa trzecia, pod kierunkiem Pani Wiesławy Białczak, przystąpiła do projektu edukacyjnego Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Organizatorem projektu w roku szkolnym 2022/2023 są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A. W styczniu zrealizowaliśmy moduł Matematyka w muzyce.
Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
Przeprowadzone zostały zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. Celem modułu jest pokazanie matematyki w bliskim dzieciom środowisku, czyli w muzyce. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję odkryć związek matematyki z muzyką. Wykonały karty pracy i pomoce do edukacji muzycznej, które jednocześnie są pomocami matematycznymi. Efekt finalny modułu to: wykonanie modeli nut na paskach papieru w oparciu o wartości matematyczne.
5
Choinka szkolna, czy bal karnawałowy
Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami.
W tym roku choinka odbyła się 27 stycznia. Piekne dekoracje, oprawa muzyczna i stroje karnawałowe dzieci nadały imprezie szkolnej rangę balu karnawałowego.
Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie siedemnastej, młodsze dzieci wzięły udział w zorganizowanych zabawach animacyjnych, a dla starszych zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy byli już gotowi do karnawałowych tańców. W przerwach między pląsami dzieci i młodzież mogła posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.
Na końcową część choinki przewidziano gwóźdź programu - wizytę świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty.
Zabawa choinkowa trwała do godziny 21-szej i bez wątpienia stanowiła udane zakończenie pierwszego półrocza nauki. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy i dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejny bal karnawałowy.
23
Zajęcia plastyczno-teatralne w klasach 1-3
„… nic nie daje dzieciom tyle stosownej pewności siebie i umiejętności zachowania się i nic ich tak nie pobudza do obcowania z ludźmi, jak taniec, przeto sądzę, że należałoby uczyć je tańczyć tak wcześnie, jak są w stanie tego się nauczyć.”
Słowa angielskiego filozofa i pedagoga Johna Locke’a zwracają uwagę na potrzebę stosowania formy tańca w pracy z dziećmi, ze względu na jego właściwości.
Taniec to nie tylko ruch, osiąganie artystycznej wypowiedzi, to także – a może przede wszystkim wychowanie człowieka: wychowanie społeczno-moralne, umysłowe, estetyczne, wychowanie fizyczne. Od początków ludzkiej historii taniec towarzyszył człowiekowi i przez wieki odkrywano w nim nowe możliwości.
Na zajęciach plastyczno-teatralnych w klasach I-III pod kierunkiem Pani Ilony Zabielskiej, w pracy z dziećmi bardzo często wykorzystywany jest taniec i zabawy ze śpiewem.
Mali artyści mają wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności - jedną z nich był pokaz tańca z rekwizytami - kwiatami z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Raz jeszcze wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności na długie lata w otoczeniu ukochanych najbliższych.
2
#Laboriatoria przyszłości
25.01.2022 w klasie VII odbyła się lekcja biologii z wykorzystaniem tabletów, zakupionych dzięki udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości. Posługiwanie się tabletem na lekcji umożliwiło uczniom nabycie cyfrowych umiejętności oraz zachęciło do podejmowania własnych aktywności z wykorzystaniem multimedialnych programów edukacyjnych. Taka forma zajęć wpłynęła nie tylko na poprawę kompetencji społecznych i językowych, ale także na umiejętność pracy w zespole.
Zajęcia koła matematycznego
Łamigłówki z zapałek są świetną formą spędzenia wolnego czasu. Są wykorzystane na lekcjach matematyki jako zagadki matematyczne, geometryczne. Takie łamigłówki rozwijają bystrość i umiejętność wychodzenia poza schematy obserwacji i rozumowania, uczą logiki, sprytu i abstrakcyjnego myślenia, bardzo pobudzają wyobraźnię, w tym też przestrzenną, która jest pomocna przy geometrii. Zagadki wizualne zwiększają zdolność koncentracji i umiejętność dostrzegania drobnych szczegółów.
Na zajęciach koła matematycznego uczniowie klas IV – VI rozwiązywali liczbowe łamigłówki z zapałkami.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
20 stycznia odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Ewelina Piersa przywitała wszystkich, gośćmi honorowymi byli seniorzy rodzin, czyli babcie i dziadkowie naszych uczniów. W pięknie udekorowanej sali dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki przedszkolaków, przygotowane pod okiem Pani Malwiny Popowskiej, spektakl teatralny, a także pokaz taneczny zainscenizowany pod kierunkiem Pani Ilony Zaielskiej. Uczniowie klas I-III zagrały w przedstawieniu, którego akcja działa się w czasach PRL-u. Piękne stroje oraz dekorację dzieci przygotowały specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie miało miejsce w kolejce przed sklepem. To tam właśnie dziadek po raz pierwszy spotkał swoją ukochaną babcię. Inscenizacja przepełniona była dużą dawką humoru i sentymentalnym powrotem do czasów młodości dziadków.
Na zakończenie z ust wszystkich uczniów wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano babcie i dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez występy i życzenia, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
9
Zajęcia wyrównawcze
Celem zajęć wyrównawczych jest między innymi wyrównywanie braków w uczeniu się u uczniów mających trudności w nauce oraz utrwalenie wiadomości słabiej przez nich opanowanych. Na spotkaniach dzieci z klas 1-3 ćwiczą i utrwalają wiadomości i umiejętności polonistyczno-matematyczne, doskonalą czytanie ze zrozumieniem oraz nabywają umiejętności właściwego funkcjonowania w grupie. W pracy, na zajęciach stosowane są różnorodne metody nauczania, m.in. metody aktywizujące, które sprzyjają kształtowaniu samodzielności podczas wykonywania zadań, rozbudzaniu zainteresowań uczniów i ich wiarę we własne siły.
Życzenia
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
kierujemy do Państwa życzenia
zdrowych, spokojnych świąt
oraz pomyślności
w Nowym 2023 Roku!
Społeczność
Szkoły Podstawowej w Grabówku
Tytka charytatywna
W okresie przedświątecznym nasza szkoła, wspólnie z Gminą Olszewo-Borki, włączyła się w akcję pomocy potrzebującym. Torby (tytki) zostały wypełnione produktami pierwszej potrzeby i żywnością, które następnie przekazaliśmy osobom najbardziej potrzebującym zamieszkałym w naszej miejscowości. Dziękujemy mieszkańcom za postawę bezinteresownego niesienia pomocy innym w trudnych sytuacjach.
Jasełka szkolne
Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W uroczystym dniu wzięli udział nauczyciele i pracownicy, uczniowie oraz członkowie ich rodzin.
21 grudnia 2022 roku szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też Heroda, diabła, owieczek i owczarka. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy oraz taniec "Noel" w wykonaniu dziewczynek z klasy drugiej i trzeciej. Występy napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Ewelina Piersa, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom, paniom - Beacie Kozłowskiej, Ilonie Zabielskiej i Malwinie Popowskiej, za przygotowanie jasełek, a także za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Na koniec uczennice odczytały fragment ewangelii i wszyscy tradycyjnie przełamali się opłatkiem.
W świątecznej atmosferze zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom za udział w konkursie plastycznym "Ozdoba choinkowa", zorganizowanym przez panie - Ilonę Zabielską i Beatę Ryfę, a prace dzieci ozdobiły jedno ze szkolnych drzewek:
Kategoria: oddział przedszkolny:
I miejsce - Szymon Kulik, Piotr Mosakowski, Kornel Parciak, Jakub Dziczek
Kategoria: klasy I-III:
I miejsce - Hanna Sadlak
II miejsce - Klaudia Witkowska, Bartosz Dziczek, Małgorzata Żebrowska
III miejsce - Anna Graczyk, Szymon Banaś
Kategoria: klasy IV-VII:
I miejsce - Anna Kuciej, Piotr Kania
II miejsce - Maria Banaś
III miejsce - Kornelia Komosa, Jakub Nadrak
wyróżnienia: Natan Parciak, Felicja Popowska, Amelia Kulik, Julia Komosa, Aleksandra Białczak, Nikola Gołota
17
#LaboratoriaPrzyszłości
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia światło dzienne ujrzał kolejny numer szkolnego czasopisma. Tym razem uczniowie uczęszczający na zajęcia koła polonistycznego zwiększyli liczbę artykułów, dlatego każdy czytelnik z pewnością znalazł coś dla siebie. W gazetce nie zabrakło świątecznych przepisów, ciekawostek, a także wiadomości z życia naszej szkoły. Te chwile postanowiliśmy uwiecznić na zdjęciach, które zrobiliśmy aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
Zabawy na śniegu
Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą wybrali się z sankami na pobliską górkę. Zabawa była przednia - zjazdy, upadki, aniołki na śniegu, rzucanie śnieżkami. Zimowe szaleństwa stały się okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mróz nikomu nie przeszkadzał, a do szkoły dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone.
2
Zaproszenie
SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W GRABÓWKU
SERDECZNIE ZAPRASZA RODZICÓW
NA PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE
W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY,
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
W ŚRODĘ 21 GRUDNIA 2022 r.
O GODZ. 12:00 W BUDYNKU SZKOŁY
Zimowe zabawy na śniegu na lekcji wf
Zajęcia rozwijające
Głównym celem zajęć rozwijających umiejętności polonistyczno-matematyczne w klasie III jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy polonistycznej i matematycznej oraz kształtowanie umiejętności samokontroli i efektywnego współdziałania w zespole. Uczniowie korzystając z dostępnych materiałów ćwiczeniowych poszerzają wiedzę zdobytą na zajęciach zintegrowanych. Czytajac i omawiając teksty oraz wykonując ćwiczenia słowno-obrazkowe i łamigłówki zgłębiają dodatkową wiedzę o polskich miastach, krainach gegraficznych, a także przenoszą się w świat fantazji. Dzięki pracy indywidualnej i grupowej uczniowie mierzą się z własnymi siłami, a także doskonalą umiejętność współpracy w grupie.
Mikołajki w szkole
6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana kręcili się po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych ozdobach na głowach. Samorząd uczniowski przygotował desery i przekąski, które można było nabyć u organizatorów. Każdą klasę odwiedził, jak w piosence, "ten, co ma gest". Otrzymane upominki i wspólne spędzenie czasu sprawiły, że dzień upłynął w miłej świątecznej atmosferze.
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym
Mikołajki w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. 6 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień. Przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze czerwonym oraz w ubraniach z akcentami świątecznym. W sali zrobiło się czerwono, a wspólne ozdabianie choinki tylko dodało temu dniu uroku. Jak się okazało, przedszkole niepostrzeżenie odwiedził Mikołaj. Zrobił to po cichu zostawiając najmłodszym upominki😊 w bucikach. Mikołajki zostaną na długo we wspomnieniach dzieci.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie