• #LaboratoriaPrzyszłości - Kodowanie na zajęciach teatralnych

          • Kodowanie i programowanie zagościło w naszej szkole dzięki inicjatywie edukacyjnej "Laboratoria Przyszłości" realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju współczesnej technologii, oswajanie dzieci z tą tematyką już od początku edukacji, to słuszny kierunek. Podczas zajęć teatralnych uczniowie korzystali z zestawu KORBO oraz Lego. Zestawy konstrukcjne rozwijają  logiczne myślenie, uczą współpracy w grupie, a możliwości konstrukcyjne są ogromne, na które pozwala dziecięca wyobraźnia.

          • Zebranie z rodzicami

          • DYREKTOR I RADA PEDAGOGICZNA

            SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRABÓWKU

            SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA ZEBRANIE Z RODZICAMI,

            KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 28 WRZEŚNIA (ŚRODA) O GODZINIE 15.00

            Przebieg zebrania:

            15.00 – spotkanie z dyrektorem szkoły – sala gimnastyczna

            15. 20 - spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach:

            odział przedszkolny – sala nr 7

            klasa I i II – sala nr 21

            klasa III – sala nr 11

            klasa IV i V – sala nr 18

            klasa VI i VII – sala nr 19

            16.00 - spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły – sala gimnastyczna

            (uczestniczą przedstawiciele "trójek klasowych" z oddziału przedszkolnego i każdej klasy oraz chętni rodzice)

        • Dzień Przedszkolaka
          • Dzień Przedszkolaka

          • Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,

            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

            20 września nasz oddział przedszkolny przyłączył  się do obchodów Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

            W tym dniu w  przedszkolu było kolorowo oraz bardzo wesoło- były tańce, śpiew i zabawa😊! Nasze dzielne maluszki z uśmiechem na buzi uczestniczyły w zabawach specjalnie dla nich przygotowanych oraz otrzymały drobne upominki.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - Pierwsze kroki z Qobo

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Na zajęciach rozwijających dzieci z klasy 2 i 3 poznały robota Qobo - edukacyjnego robota slimaka do programowania oraz klocki edukacyjne Korbo. Dzięki zakupionym pomocom, zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

          • Dzień Kropki w klasach 1-3

          • Dzień Kropki to naprawdę wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości.

            Uczniowie klas 1-3 świętowali ten dzień w sposób niezwykły. Wykonali kreatywne prace pt. "Moja kropkowa rodzina", "Wyturlaj kropasa". Kropki królowały nawet na dziecięcych ubraniach :) To był dzień kreatywności i zabawy.

        • Dzień Kropki w przedszkolu
          • Dzień Kropki w przedszkolu

          • 15 września dzieci  z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia ubrania dzieci wzbogacone zostały w akcent kropek. Dzieci obejrzały film o małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z kropkami, segregowały oraz przeliczały kropki. Dodatkowo przedszkolaki wykonały karty pracy  z motywem kropki. W podziękowaniu za wspólne zabawy każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom . Dzień upłynął wszystkim pod znakiem wspaniałej twórczej aktywności. 

          • Teatrzyk w szkole

          • We wtorkowe południe w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne "Drogowy zawrót głowy".

            Celem teatrzyku było:

            • przyswojenie i utrwalenie przepisów ruchu drogowego, przypomnienie znaków drogowych: "stop, przejście dla pieszych - "zebra oraz sygnalizator świetlny. 

            Pełna humoru bajka wprowadziła dzieci z klas 0-3 w wydarzenia z życia małej dziewczynki Krysi, policjanta i myszki - jego wiernej pomocnicy. Mała Krysia sie słuchała nikogo. Nie przestrzegała zasad ruchu drogowego. Myszka pomogła jej prawidłowo zachować się na drodze i wyjaśniła do czego służą znaki drogowe.

            Dzieci z zaciekawieniem ogladały spektakl. Chętnie angażowały się w przedstawienie, pomagały bohaterom rozwiązywać zagadki. Przekonały się, że znajomość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego są bardzo ważne dla każdego z nas, gdyż służą bezpieczeństwu wyszyskich. 

          • Jesienne Biegi Przełajowe

          • W sobotę 10 września nasi uczniowie wzięli udział w XXIII Jesiennych Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis.

            Wydarzenie odbyło się na stadionie gminnym w Lelisie. W zawodach uczestniczyło kilkanaście szkół z terenu powiatu ostrołęckiego.

            Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając następujące wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            4 miejsce – Piotr Kania

            7 miejsce – Miłosz Kozłowski

            13 miejsce – Jakub Nadrak

            15 miejsce – Mikołaj Świderski

            16 miejsce  -  Paweł Mosakowski

            18 miejsce – Jakub Białczak

            20 miejsce – Bartosz Witkowski

            21 miejsce – Agata Ejzenberg

            Opiekun:

            Przemysław Olesiński

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • 1 września był w naszej szkole dniem uroczystym. Na inaugurację roku szkolnego 2022/2023 przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Swoją obecnością zaszczyciła nas Wójt Gminy Olszewo-Borki, Pani Aneta Katarzyna Larent. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu. Dyrektor szkoły, Pani Ewelina Piersa, w okolicznościowym przemówieniu powitała zgromadzonych. Ciepłe słowa skierowała do  uczniów klasy pierwszej oraz uczniów nowo przybyłych do naszej szkoły.  Życzyła wszystkim dużo sukcesów i owocnej pracy oraz przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Następnie głos zabrała Pani Wójt. Zwróciła się do kadry pedegogicznej, pracowników obsługi, uczniów i rodziców. Życzyła wszystkim pomyślności w nowym roku szkolnym oraz krótko omówiła organizację roku szkolnego od strony samorządu. Po czym wszyscy udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.

        • Rozpoczęcie Roku Szkolnego
          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • Zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie

            Roku Szkolnego 2022/2023

            w Szkole Podstawowej  w Grabówku.

            Uroczystość odbędzie się  1 września  2022r.

            o godz. 10.00 w budynku szkoły.

            O godz. 9.00 w kościele parafialnym

            będzie odprawiona msza święta

            inaugurująca rok szkolny.

          • Bociania interwencja

          • Młode bociany rosną bardzo szybko. Po wykluciu początkowo leżą na dnie gniazda, unosząc tylko głowy, potem siedzą na rozdętym, okrągłym brzuchu, opierając się na zgiętych, rozstawionych nogach, następnie stają na nogi, a pod koniec zaczynają intensywnie ćwiczyć skrzydła, podlatując nawet metr lub dwa ponad gniazdo. I wówczas zdarzają się częste wypadki z gniazda – jak miało to miejsce w miejscowości Grabówek, gmina Olszewo-Borki. Jeżeli mody bocian wypadł z gniazda przy nauce lotu lub od wiatru, szanse, że zostanie zaakceptowany przez rodziców są bardzo duże.

            Znaczącą rolę odgrywa także czas włożenia młodego do gniazda – im szybciej, tym lepiej. Dzięki błyskawicznie zorganizowanej akcji przez mieszkankę wsi panią Annę Mocek i pomocy pracowników Urzędu Gminy Olszewo-Borki oraz kierownika i dyrektora Rejonu Energetycznego Ostrołęka mały bocian po wypadnięciu z gniazda, znalazł się w nim ponownie.

            Bocianowi nic się nie stało, w gnieździe został przyjęty. Wcześniej został napojony i nakarmiony przez panią Celinę Goceł, właścicielkę posesji, przy której znajduje się gniazdo.

          • Lato w przedszkolu - zapraszamy

          • Szanowni Rodzice

            Zapraszamy na dyżur sierpniowy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Grabówku.

            Jesteśmy niedużą kameralną placówką, w której panuje ciepła, rodzinna atmosfera, gwarantująca bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie maluchów. Naszym priorytetem jest zapewnienie Państwa dzieciom jak najkorzystniejszych warunków do wszechstronnego rozwoju psychofizycznego. W pracy z podopiecznymi stosujemy różnorodne metody i najlepsze programy, które w interesujący sposób wprowadzają dzieci w bogaty świat kolorów, kształtów, liter, liczb a także uczuć i emocji. W naszej placówce traktujemy dzieci podmiotowo, wyznajemy bowiem zasadę, że nawet najmniejszy człowiek zasługuje na szacunek i ma prawo do wyrażania własnego zdania. Czuwamy także nad zdrowiem i bezpieczeństwem przedszkolaków 😊

            Staramy się stworzyć miejsce, które, mamy nadzieję, spełni Państwa oczekiwania i sprawi, że maluchy poczują się naprawdę szczęśliwe.

            Zapraszamy!

            Zapisów dokonuje się u dyrektora szkoły. Termin składania deklaracji zgłoszenia dziecka na dyżur sierpniowy trwa do 31 lipca 2022 r.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na wypoczynek. 24 czerwca 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W podniosłej atmosferze poczet flagowy wprowadził flagę państwową i odśpiewany został hymn.

            Na początku dyrektor szkoły Pani Ewelina Piersa powitała uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz zaproszonego gościa, radnego gminy Olszewo-Borki, Pana Edwarda Lumę. Następnie w przemówieniu podziękowała wszystkim za naukę, pracę i współpracę oraz życzyła uczniom i absolwentom powodzenia w dalszej drodze edukacji, a także bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. W sposób szczególny dyrektor szkoły podziękowała za pracę pani Barbarze Kędzierskiej, która odchodzi na emeryturę, życząc nauczycielce powodzenia w życiu osobistym.

            W drugiej kolejności wręczyła nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, za wzorową frekwencję i czytelnictwo oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

            Klasa ósma pożegnała szkołę w krótkim wystąpieniu artystycznym, dziękując nauczycielom za przekazanie wiedzy, a młodsi koledzy wręczyli absolwentom drobne upominki.

            Na koniec wychowawcy i uczniowie spotkali się w klasach, żeby powiedzieć sobie "do zobaczenia po wakacjach".

          • Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim "Szczęśliwa rodzina" organizowanym przez Szkołę Podstawową z Przedszkolem w Nowej Wsi. 23 czerwca zostali nagrodzeni przez  Wójt Anetę Katarzynę Larent oraz Dyrektor Alinę Lenkiewicz  tomikiem wierszy, który zawierał prace konkursowe uczestników.

            Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to: Aleksandra Białczak, Sandra Dyl, Julia Komosa, Szymon Banaś, Szymon Białczak, Olga Gołota, Nikola Gołota, Anna Graczyk, Felicja Popowska, Hanna Sadlak, Piotr Kania, Kornelia Komosa.

            Gratulujemy!

             

          • Nagrody Wójta dla uczniów

          • Najzdolniejsi uczniowie z terenu Gminy Olszewo-Borki po raz kolejny zostali nagrodzeni przez Panią Wójt Anetę Katarzynę Larent za wysokie osiągnięcia edukacyjne na uroczystej gali w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach dnia 21 czerwca 2022r. 

            Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie Bartosz Kurpiewski i Nikola Zembrzucka. Gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • W dniach 14-15 czerwca 2022 r. odbyła się dwudniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Pojechali na nią uczniowie z klas 4-8 pod opieką wychowawców klas. Wyjazd był dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".  

            Uczestnicy odwiedzili ciekawe miejsca, które przykuwają uwagę turystów. Pierwszym punktem programu był pobyt w Chęcinach i spacer po malowniczych ruinach XIII wiecznego zamczyska, związanego z Władysławem Łokietkiem i skarbem królewskim. Następnie  uczniowie spędzili czas w Świętokrzyskim Parku Narodowym wędrując z przewodnikiem szlakiem turystycznym. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów i  Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Świętym Krzyżu oraz pobyt na punkcie widokowym Gołoborze.

            Drugi dzień pobytu uczniowie spędzili na zwiedzaniu z przewodnikiem Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" w Starachowicach oraz warsztacie edukacyjnym. Po czym udali się autokarem w stronę "Ostrowca Świętokrzyskiego", a następnie zwiedzili  Muzeum Rezerwatu Archeologiczno-Przyrodniczego "Krzemionki Opatowskie".

            Wycieczka była sposobem na poznanie naszego dziedzictwa narodowego, udaną integracją oraz wypoczynkiem młodzieży szkolnej.

          • Zaproszenie

          • Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 ,

            która odbędzie się 24 czerwca 2022 r.  o godzinie 10:00. w budynku szkoły.

            Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

          • SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W PROJEKCIE „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ROK SZKOLNY 2021/2022


          • W roku szkolnym 2021 / 2022 dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoją wychowawczynią Panią Malwiną Popowską przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnym, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i zagranicą.

            Całą akcję rozpoczęliśmy w połowie września 2021 roku. Pomocnikiem przedszkolaków był „Miś ”,  który przez kolejne miesiące podróżował po domach dzieci. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisywały wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka. Najważniejsze jednak było wspólne czytanie misiowi wybranych bajek, co również zostało udokumentowane w dzienniku podróży.

            W ciągu całego roku przedszkolaki zrealizowały 6 modułów, po 3 w każdym semestrze (Czytamy razem z Małym Misiem, Kodujemy razem z Małym Misiem, Opowiem Wam o Polsce, Misiowe recepty na pozytywne myślenie, Misiowy bajarz, Misiowe zajęcia pod chmurką). Przedszkolaki brały udział w uroczystościach, zajęciach edukacyjnych, konkursach plastycznych, zajęciach sportowych. Świętowały Dzień Pluszowego Misia i poznawały prawa dziecka.

            Projekt  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

            Wych. Malwina Popowska

          • VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej”

          • Nasz przedszkolak Natan Parciak wziął udział w VIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich MALI AMBASADOROWIE GWARY KURPIOWSKIEJ, zorganizowanym wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. Przegląd odbył się 14 czerwca 2022 r. w sali widowiskowej przy GBP w Olszewie-Borkach.

            Na widowni zasiedli zaproszeni goście Sekretarz Gminy Olszewo-Borki Pan Mariusz Prusaczyk i Kierownik Referatu Oświaty i Sportu Pani Marta Piekarska oraz opiekunowie, recytatorzy i przedszkolaki.

            Wystąpienia dzieci dostarczyły odbiorcom wiele emocji. Każde wykonanie zasłużyło na wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodycze.