• Konkurs recytatorski

          • 15 maja 2023r. uczniowie klas I-IV z terenu naszej gminy wzięli udział w XL Konkursie "Kurpie Zielone w Literaturze" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach. Wsród 12 uczestników naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Gabriela Białczak, Aleksandra Białczak, Nikola Gołota, Hanna Sadlak.

            Po wysłuchaniu recytacji wierszy o ziemi kurpiowskiej oraz gadek kurpiowskich komisja przyznała nagrody. 

            W kategorii: wiersz o ziemi kurpiowskiej:

            Nikola Gołota - zajęła I miejsce,

            Aleksandra Białczak - zajęła III miejsce

            Gabriela Białczak oraz Hanna Sadlak -   wyróżnienie.

            Do finału konkursu, który odbędzie się w Myszyńcu zakwalifikowała się Nikola Gołota. Gratulujemy!

          • Wycieczka do MANDORII

          •  

            Mandoria to największy w Europie park rozrywki mieszczący się w Rzgowie pod Łodzią. 11 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Parku Rozrywki MANDORIA. To bajkowe miasto utrzymane w stylu renesansowym i każdy element wystroju oddaje jego wyjątkowy charakter.  Miejsce oferuje potężną dawkę adrenaliny w postaci: roller-coasterów, szalup, olbrzymiego okrętu wirującego nad portem, karuzel, gigantycznej zjeżdżalni, strzelnicy sportowej, Latarni Leonarda, labiryntu luster i wielu innych atrakcji. Urozmaiceniem  głównych zabaw było wzięcie udziału w warsztatach nt. "jak powstają cukierki i lizaki". Dzień dostrarczył uczniom wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

          • Ślubowanie na czytelnika

          • 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pod koniec kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Starsi uczniowie, pod kierunkiem opiekuna biblioteki, Pani Marii Pontkowskiej, przygotowali krótki występ, w którym zachęcali do czytania książek i czasopism oraz quiz z zagadkami dla głównych uczestników spotkania. Następnie Pani Dytektor Ewelina Piersa dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy i małe upominki. Na koniec uroczystości zostały wręczone nagrody starszym uczniom za udział w konkursach związanych tematycznie z książką.

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • 28.04.2023r. w klasie IV odbyła się lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem tabletów, zakupionych dzięki udziałowi szkoły w projekcie #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mogli w ciekawy sposób ćwiczyć tworzenie zdań twierdzących, przeczących i pytających w czasie teraźniejszym present simple, utrwalać poznane słownictwo oraz funkcje językowe. Taka forma zajęć umożliwiła także uczniom podniesienie kompetencji cyfrowych i społecznych.

          • Konkursy z okazji Dnia Ziemi - wyniki

          • W związku ze szkolnymi obchodami Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach. Uczniowie klas 0-3 w konkursie plastyczno-technicznym pt. „Moja Eko-zabawka”, uczniowie klas 4-7 w konkursie fotograficznym pt. „Pierwsze oznaki wiosny”. Konkursy zorganizowały i przeprowadziły Panie Malwina Popowska i Anna Żebrowska, a nagrody i dyplomy uroczyście wręczyła Pani Dyrektor Ewelina Piersa.

            Laureaci konkursu pt. „Moja Eko-zabawka”

               I miejsce Szymon Ostrowski „0”

               I miejsce Felicja Popowska klasa III

               II miejsce Nikola Gołota klasa III

               II miejsce Aleksandra Białczak klasa II

               III miejsce Jakub Dziczek oddział „0”

               III miejsce Kamila Waszczak oddział „0”

            Laureaci konkursu pt. „ Pierwsze oznaki wiosny”

               I miejsce Mikołaj Świderski klasa 6

               II miejsce Kacper Gąska klasa 6

               III miejsce Maja Białczak klasa 7

            Gtratulujemy! Nagrodzone prace plastyczne i fotograficzne można obejrzeć w galerii, zapraszamy.

          • Zebranie z rodzicami

          • 08.05.2023r. (poniedziałek)

            godz. 16.00

            Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach w celu zapoznania rodziców z wynikami w nauce i zachowaniu uczniów oraz omówienia spraw klasowych.

            Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna

          • Udział w akcji "Sprzątamy Dla Polski"

          • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą

            21 kwietnia 2023r. nasza szkoła przyłączyła się do  ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski". Cel akcji to pielęgnowanie postaw patriotycznych poprzez dbanie o środowisko. Inicjatywa wsparta jest przez kampanię edukacyjną w mediach społecznościowych, a honorowy patronat nad projektem objął premier Mateusz Morawiecki. Dzieci i młodzież ze szkoły, pod kierunkiem wychowawców, posprzątały pobocza dróg oraz tereny wokół przystanków autobusowych w naszej miejscowości.

            Uczniowie klas młodszych na zajęciach plastycznych i świetlicowych wykonały prace plastyczne oraz grupowe plakaty pt. "Kochamy Ziemię", które ozdobiły szkołę na czas święta naszej planety. Odbył się też konkurs plastyczno-ekologiczny na "ekozabawkę" z tworzyw sztucznych oraz wiosenny konkurs fotograficzny, a piękna pogoda pozwoliła na aktywność na świeżym powietrzu.

             

          • Zajęcia koła ekologicznego dla dzieci z oddziału przedszkolnego i kl 1

          • W kwietniu dzieci z naszego przedszkola i klasy 1 bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni w sali oraz w prace ogrodnicze. Samodzielnie zasadziły nasiona, a także podczas zajęć z koła ekologicznego dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin, podczas której dzieci poznały cykl rozwojowy roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Obserwacje dały dzieciom wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasianych nasion fasoli i nagietka.

          • Wręczenie nagród

          • 12 kwietnia  w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszewie - Borkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego Kurpiowska Palma Wielkanocna, którego współorganizatorem był Powiat Ostrołęcki, a patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Olszewo-Borki  Aneta Karzyna Larent.  Naszą szkołę reprezentowała Dyrektor Szkoły  Ewelina Piersa oraz przedstawiciele poszczególnych grup uczniów, którzy wykonali palmy na konkurs. Nagrody i dyplomy wręczyli: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach Sylwia Laska, Sekretarz Gminy Olszewo-Borki Mariusz Prusaczyk, Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Katarzyna Grodzka oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie - Borkach Elżbieta Nakielska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kunkursu!

          • Życzenia

          • Życzymy Wam, Kochani, 

            aby te Święta Wielkanocne       wniosły do Waszych serc      wiosenną radość i szczęście, pogodę ducha, spokój, ciepło,                   nadzieję i miłość.                         Niech przeżycie Zmartwychwstania Pańskiego pozwala radować się i z ufnością patrzeć w przyszłość.

            Społeczność Szkoły Podstawowej 

            w Grabówku

          • Gazetka szkolna, Nr 3

          • Z radością ogłaszamy, że  światło dzienne ujrzało  właśnie kolejne wydanie szkolnej gazetki "U nas w Grabówku", która jest efektem działalności Koła Polonistycznego. W tym numerze młodzi dziennikarze skupili się przede wszystkim na tematach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Nie brakuje także informacji z życia naszej szkoły i świata sportu. Zapraszamy do lektury. ☺             ↆ                            Gazetka___Nr_3.pdf

             

             

             

             

             

             

          • Konkurs "Kurpiowska Palma Wielkanocna"

          • Nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym "Kurpiowska Palma Wielkanocna", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, pod patronatem Wójta Gminy Olszewo-Borki. Komisja oceniła 55 palm, wśród których nasze palmy uzyskały następujące wyniki:

            Kategoria zespołowa przedszkola oraz klasy „0”:

            II miejsce Oddział Przedszkolny ze SP w Grabówku, grupa Biedronki

            Kategoria zespołowa szkoły podstawowe:

            I miejsce - Klasa 3 ze Szkoły Podstawowej w Grabówku

            II miejsce ex aequo - Klasy 6-7 ze Szkoły Podstawowej w Grabówku oraz Klasy 1-2 ze Szkoły Podstawowej w Grabówku

            III miejsce - Klasy 4-5 ze Szkoły Podstawowej w Grabówku

            Gratulujemy! 

             

          • Projekt edukacyjny Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

          • W marcu uczniowie klasy trzeciej i drugiej zrealizowali VI moduł projektu edukacyjnego pt. "Matematyka w kinie".

            Zostały przeprowadzone zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. Głównym zadaniem dzieci było planowanie wycieczki do kina z uwzględnieniem pojęć matematycznych jak: czas potrzebny na zrealizowanie wycieczki, cena pojedynczego biletu, cena dla całej grupy, koszty dodatkowe oraz wykonywały ćwiczenia związane z odszukaniem miejsca w sali kinowej na podstawie biletu jak również zrobieniem zakupów w sklepiku kinowym, obliczały też czas trwania filmu w zadaniach tekstowych. Wszystkie te elementy są nierozerwalnie związane z matematyką.

            Poza planowaniem wizyty w kinie dzieci dowiedziały się, na podstawie przygotowanych materiałów, jak jeszcze widoczna jest matematyka w kinie.

          • Koło języka angielskiego

          • Na zajęciach koła języka angielskiego uczniowie klas IV, V i VI wykonywali prace projektowe związane z porami roku. Uczniowie utrwalili znajomość nazw pór roku, miesięcy, ubrań, czynności
            oraz czasy present simple i present continuous.

            Praca nad projektem dała im możliwość podniesienia kompetencji językowych oraz społecznych. Dzięki pracy w zespole uczniowie wzmocnili wzajemne relacje, uczyli się konstruktywnej rozmowy oraz wzięcia odpowiedzialności za swoją część zadań. Natomiast efekt końcowy dał im poczucie satysfakcji z wykonanej pracy.

          • #Laboratoria przyszłości

          • 29 marca 2023 r. odbyły się zajęcia z wychowawcą dla klasy IV i V, poświęcone tematyce „Bezpieczeństwa w sieci”.

            Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny temat we współczesnym świecie. Bezpiecznego korzystania z Internetu trzeba się nauczyć. W sieci jeden błąd może kosztować naprawdę dużo i prowadzić do poważnych problemów. Dlatego też ważne jest, by przed rozpoczęciem korzystania z Internetu poszerzyć swoją wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

            Uczniowie korzystając z tablicy interaktywnej oraz tabletów zakupionych w ramach programu #Laboratoria przyszłości, wyszukiwali znaczenia haseł takich jak: cyberprzemoc, bulling itp.

            Ponadto, oglądali film edukacyjny dotyczący bezpiecznego korzystania z Internetu. Wymieniali także zagrożenia jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu oraz jakich sytuacji należy unikać w wirtualnym świecie, by zostać świadomym jego użytkownikiem.

            Dzięki pozyskanemu sprzętowi uczniowie mogli zaktualizować swoją wiedzę w obszarze bezpieczeństwa.

          • Pierwszy dzień wiosny w oddziale przedszkolnym

          • Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

            Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”


                 W dniu 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości tego dnia rozpoczęły się od kolorowania pani Wiosny, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały  w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre!

          • Teatrzyk w szkole

          •  

            22 marca zagościła u nas grupa teatralna Akada z Suwałk z przedstawieniem Podróż do Krainy Zagadek. Odtwórczyni głównej roli nie lubiła książek. Jej jedynym marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny laptopa. Jednak zamiast komputera dostała książkę. Z tego powodu była bardzo rozczarowana i zła, ponieważ nie lubiła czytać. Dziewczynka znalazła się w czarodziejskiej krainie, z której mogła wyjść po rozwiązaniu zagadek. Dzieci chętnie pomagały bohaterce je rozwiązać. Spektakl zawierał wiele edukacyjnych i humorystycznych scen. Przedstawienie promowało czytelnictwo oraz uświadomiło oglądającym, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel. 

          • Pierwszy dzień wiosny - 21 marca

          • Długo wyczekiwany dzień - 21 marca jest to powód do radości dla wszystkich. Symbol zimy - Marzannę oraz atrakcje z okazji pierwszego dnia wiosny przygotował samorząd uczniowski pod okiem opiekunów - Pani Kingi Prusaczyk i Pana Przemysława Olesińskiego. W organizację włączyły się też przedszkolaki, które wspólnie ze swoją Panią wykonały własną Marzannę. Impreza szkolna z okazji pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęła się od tradycyjnego podpalenia i utopienia słomianej kukły w rowie nieopodal szkoły. Dwie słomiane zimowe panny odpłynęły daleko na znak, że zima odchodzi. Następnie uczniowie spędzili czas na boisku biorąc udział w turniejach sportowym i wiedzowym przygotowanym przez nauczyciela wf-u. Drużyny klasowe z zaangażowaniem rywalizowały o główną nagrodę. Panie z obsługi zadbały o ognisko. Uczestnicy posilili się samodzielnie pieczonymi kiełbaskami, a młodsze dzieci w wolnej chwili bawiły się w zabawę gąski, gąski do domu. Dzień ten był radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Spotkanie z pielęgniarką

          •  

            15 marca odwiedziła naszą szkołę pielęgniarka środowiskowa - Pani Monika Zawrotna. Głównym tematem spotkania była rozmowa z uczniami na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie wiadomości związane  z tematem, co sprzyja zdrowiu, a co mu zagraża. Posumowaniem pogadanki były ćwiczenia praktyczne w układaniu piramidy zdrowia, które w ciekawy sposób pomogły uczniom zapamiętać przekazane treści.

          • DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

          •  

             

            „Jedna dziewczynka jest duża, a druga mała,
            a Ty po prostu jesteś wspaniała”

             

             

            Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób na kształtowanie u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.  Dziewczynki otrzymały nie tylko prezenty,  ale też piękne życzenia. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia😊