• Pomoc dzieciom w Afryce

          • W większości krajów Afryki dzieci chodzą często niedożywione, zaniedbane i chore. Powodem jest trudna sytuacja, brak dostępu do edukacji, brak odpowiedniej infrastruktury oraz bieda.  Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Uratuj dziecko w Afryce" organizowanej przez UNICEF. Samorząd uczniowski, pod kierunkiem opiekuna, włączył się do akcji zbiórki pieniędzy dla dzieci z Afryki. Zebrana kwota  przekazana została przez Panią Ilonę Zabielską na konto akcji. Poniżej prezentacja wykonana przez uczennice z zarządu SU.

            Pomoc-dzieciom-w-Afryce.ppsx

          • Dzień Dziecka

          • W kalendarzowym Dniu Dziecka, dzieci oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. Przecież to ich dzień. Tak też było w naszej szkole 2 czerwca 2021r. Na placu szkolnym stanęły zjeżdżalnie, stoisko - malowanie twarzy i tatuaży, stoisko z watą cukrową, żywa maskotka. Były też bańki mydlane, konkurencje sportowe oraz muzyka. Rodzice zadbali o stronę kulinarną imprezy. Pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili. To był wyjatkowy dzień, który miał na celu: 

            • wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego,   
            • integrację uczniów poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizację imprezy.

          • Dla Mam z okazji ich święta

          • Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. Dzieci na zajęciach plastycznych  przygotowały papierowe kwiaty oraz złożyły życzenia swoim mamom w dniu ich święta.

        • Do Rodziców!
          • Do Rodziców!

          • Pedagog szkolny zaprasza rodziców uczniów na konsultacje i ewentualną pomoc w problemach i zmianach w zachowaniu swoich dzieci po długiej izolacji po COVID 19.

            Rodzicu, jeśli Twoje dziecko:

            - jest smutne, przygnębione, ma problemy w relacjach z domownikami oraz kontaktach z rówieśnikami,

            - dużo czasu poświęca na gry komputerowe, relacje społeczne w wirtualnym świecie,

            - jest pobudzone, nerwowe, ma problemy ze skupieniem uwagi, jest płaczliwe itp.

            Na konsultację należy umówić  się z pedagogiem telefonicznie, numer telefonu został podany w wiadomości na librusie.

        • Maj miesiącem bezpieczeństwa ruchu drogowego - informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego
          • Maj miesiącem bezpieczeństwa ruchu drogowego - informacja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

          • W maju obchodzimy dwa ważne wydarzenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.6 maja „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską oraz „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego” ogłoszony w tym roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniach 17-23 maja. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do  promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienia wszystkim jego uczestnikom, że nasze zachowania mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Szacunek do innych uczestników, kultura, rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych, a dzięki naszym wspólnym staraniom możemy wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ograniczyć  liczbę osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

            Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wzorem lat ubiegłych aktywnie włączy się w obchody majowych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. GITD prowadząc działania, które wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, nie zapomina o edukacji i realizuje szereg projektów promujących zasady i dobre praktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

            W tym roku  zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

            Głównym celem konkursu jest właśnie edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.

          • Konkurs plastyczno-techniczny na wykonanie EKO-ZABAWKI

          • W kwietniu w naszym oddziale przedszkolnym ogłoszony został konkurs ekologiczny na wykonanie „EKO-ZABAWKI”. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych. Dzieci pod kierunkiem swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując odpady przeznaczone do recyklingu można zrobić wspaniałe zabawki. Na konkurs wpłynęło 6 prac. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

          • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w oddziale przedszkolnym

          • "Czerwień to miłość, biel serce czyste,
            piękne są nasze barwy ojczyste”.

            Czesław Janczarski

            2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja obchodzimy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Dzieci z oddziału przedszkolnego także postanowiły uczcić narodowe święta.

            Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowane zostały, pod okiem wychowawcy, dnia 4 maja skromne obchody tych świąt w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

            Tego dnia mali uczniowie wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Chętnie wykonywali prace plastyczno-techniczne, wśród których nie mogło zabraknąć kotylionu. Recytowali wiersz „Katechizm polskiego dziecka” oraz odśpiewali piosenkę „O mój rozmarynie”. Było bardzo uroczyście.

            Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

        • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach - informacja MEiN
          • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach - informacja MEiN

          • Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

            • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 

            Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

            • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
            • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
        • Konkurs Języka Niemieckiego
          • Konkurs Języka Niemieckiego

          • 21 kwietnia 2021 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce i Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce zorganizowało etap powiatowy I Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Piórko” 2021 dla uczniów klas ósmych z Ostrołęki i okolic. Uczennica klasy VIII naszej szkoły - Julia Mocek zajęła II miejce. Julii gratulujemy, a nauczycielowi języka niemieckiego - Pani Sylwii Larkiewicz dziękujemy za przygotowanie uczennicy.

          • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

          • "Moja Ziemio ukochana! Życzę słońca Ci od rana, czystej wody i powietrza, żebyś była coraz „lepsza”.

            Pięknych pól i czystych lasów, trochę chmurek, śpiewu ptaków,

            pięknych kwiatów letnią porą, boś Ty naszą jest podporą.

            Bardzo wszyscy Cię kochamy i się bardzo postaramy,

            by najmniejszy skrawek Twój czysty był, jak wody zdrój".

            22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety. Z tej okazji podczas zajęć zdalnych zostały przeprowadzone pogadanki mające na celu uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne "Pocztówka dla Ziemi" . Oto efekty ich pracy:

          • Zabawa i nauka - sadzenie roślin cebulkowych.

          • 11 marca dzieci z naszego przedszkola zamieniły się w małych ogrodników. W związku z nadchodzącą wiosną przedszkolaki założyły w sali przedszkolnej ”Wiosenny kącik przyrody” . Wspólnie z wychowawczynią posadziły cebulki kwiatowe lilii , które codziennie podlewały oraz obserwowały ich wzrost. Podczas zajęć dzieci poznały warunki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Następnie 20 kwietnia wsadziły piękne sadzonki do ogrodu szkolnego. Teraz czekamy aż zakwitną. Będziemy je podziwiać!

          • KARTKA DLA MEDYKA

          • Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do akcji edukacyjnej, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. Jednym z celów akcji było podziękowanie za trudną pracę medyków i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Czas epidemii koronawirusa to dobry moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy i wsparcia najbliższych.

          • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola, ale przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia. Hotele nieczynne do 3 maja włącznie - informacja MEiN

          • Hotele, żłobki i przedszkola, sport

            Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

            19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

            • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
            • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
            • Sport – od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

            Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

            Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

            Handel – ograniczenia

            • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
            • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

            W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

            • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
            • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

            Kult religijny  w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

            Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

            Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

            Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.